Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, by uniknąć więzienia. Kościerska policja zatrzymała w miniony weekend pięć osób poszukiwanych listami gończymi i z nakazami doprowadzenia do aresztu. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 22 do 50 lat, którzy mieli do odbycia zaległe kary więzienia. Dla jednego z nich pobyt w areszcie może się wydłużyć, bo funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki:
- W trakcie zatrzymania 26-letniego mężczyzny policjanci znaleźli przy nim marihuanę. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna miał do odsiadki 6 miesięcy, a dodatkowo pewnie, jeżeli w trakcie odbywania kary odbędzie się rozprawa, jego pobyt w areszcie śledczym może się przedłużyć.
Mówi Weekend FM rzecznik KPP w Kościerzynie asp. sztab. Piotr Kwidziński.















