Gmina Konarzyny złożyła wniosek o środki na przebudowę budynku dawnego posterunku policji. Obiekt w centrum wsi od wielu lat nie jest użytkowany. Po gruntownej przebudowie i rozbudowie swoje miejsce mogłoby w nim znaleźć kilka placówek i instytucji.
- Jest co prawda projekt i pozwolenie na budowę, ale ono musi być zaktualizowane, zmienione na obecne potrzeby. Tam miał być żłobek, nie mówię że nasz żłobek samorządowy, ale miejsce na żłobek. GOPS, który tutaj gnieździ się na poddaszu bez okna też miałby się tam przeprowadzić. Być może poczta, być może posterunek policji i GPK.
Mówi wójt gminy Konarzyny Jacek Warsiński.
Inwestycję szacuje się wstępnie na 7 mln zł., a dofinansowanie mogłoby wynieść niecałe 6 mln zł. Ewentualne wsparcie miałoby pochodzić ze środków rządowych. Decyzje w tej sprawie miałyby zapaść w październiku.















