
- piątek, 15 września 2023 13:48
Chojnice
Problem z elektrycznymi hulajnogami w gminie Chojnice. Wynajmujący porzucają je, gdzie popadnie (AKTUALIZACJA)
Tak jest m.in. w Lichnowach k/Chojnic.
Zawitały do gminy Chojnice, ale nie wszędzie budzą entuzjazm. Elektryczne hulajnogi w Lichowach koło Chojnic wprowadzają we wsi nieład - twierdzi sołtys i radny z tej miejscowości Zbigniew Nojman. I dodaje, że, na domiar złego, nikt z nim wcześniej nie konsultował żadnych miejsc postojowych dla tych pojazdów.
- Nie neguję hulajnóg, ale to, co się teraz porobiło, to ani składu, ani ładu nie ma. Hulajnoga leży pod Chojnice, pod Sławęcin, hulajnoga leży pod kościołem, albo na moim osiedlu.
Zbigniew Nojman
Jak się okazuje, do Urzędu Gminy w Chojnicach także spływają skargi na porzucone w różnych miejscach hulajnogi - i to nie tylko w Lichnowach, ale też w Chojniczkach. Tymczasem porozumienie, jakie z gminą 2 lata temu zawarła firma operująca elektrycznymi hulajnogami, dotyczyło tylko Charzyków.
Zastępca wójta gminy Chojnice zapowiada spotkanie w tej sprawie:
- Będziemy starali się zrewidować zakres tej współpracy, która funkcjonuje na zasadzie porozumienia, zobaczyć jak to działa i ewentualnie poszukać jakichś sposobów, co z tym zrobić, a mamy liczne skargi, że dzieje się źle, jeżeli chodzi o te porozrzucane hulajnogi.
Janusz Szczepański
Mówi Weekend FM wicewójt gminy Chojnice Janusz Szczepański.
AKTUALIZACJA:
Hulajnogi zostają w gminie Chojnice, ale mają zostać ustalone miejsca ich legalnego pozostawiania
Nowe punkty postoju, ustalenie ich lokalizacji oraz większa kontrola - to efekty spotkania w sprawie hulajnóg w gminie Chojnice. Debata była pokłosiem wystąpienia sołtysa Lichnów na temat pojazdów w jego miejscowości. Zbigniew Nojman zwrócił uwagę na swoistą "wolną amerykankę" w ich używaniu. Temat omówiły więc władze gminy i sołtysi wspólnie z przedstawicielem firmy obsługującej pojazdy. Nikt hulajnogom nie jest bowiem przeciwny, ale ma być nad nimi lepsza kontrola.
Hulajnogi na terenie gminy Chojnice zostają, póki co przedstawiciele firmy nie widzą jakby potrzeby rozszerzania o inne miejscowości, jeszcze oprócz tych o których mówimy, zakresu działania tych hulajnóg, Zwrócą szczególną uwagę na to, żeby faktycznie były one pozostawiane tak jak powinny. Pomogą sprawie przez wprowadzenie dodatkowych miejsc postoju tych hulajnóg. Ewentualnie rozważają rozszerzenie tych stref, a przede wszystkim nowe miejsca postoju, czy te które funkcjonują, będą uzgadniane z sołtysami z miejscowości.
Janusz Szczepański
Mówi Weekend FM zastępca wójta gminy Chojnice Janusz Szczepański.
Podczas spotkania padły też wnioski o rozszerzenie strefy hulajnóg. Taki pomysł dla swojej miejscowości przedstawił sołtys Chojniczek Tomasz Sujak.

- wtorek, 1 lipca 2025 13:34
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed upałem. W środę w regionie temperatura może wynieść od 29 do 32 stopni Celsjusza
- wtorek, 1 lipca 2025 13:15
Gmina Chojnice
Dąb Aleksander z Jarcewa koło Chojnic nie został Drzewem Roku 2025. Zabrakło 371 głosów
- wtorek, 1 lipca 2025 11:52
Gmina Czersk
Burmistrz Czerska bez absolutorium i wotum zaufania. Radni zatwierdzili tylko rozliczenie budżetu za 2024 rok
- wtorek, 1 lipca 2025 11:09
Woj. pomorskie
Sprawa pożaru w chojnickim hospicjum wraca na wokandę. Strony odwołały się od wyroku
- wtorek, 1 lipca 2025 9:24
Chojnice
Czym zajmują się pracownicy chojnickiego oddziału Urzędu Statystycznego? Zakres badań jest szeroki (ROZMOWA)
- wtorek, 1 lipca 2025 7:10
Chojnice
Urzędnicy w Chojnicach przymierzają się do porządkowania systemu deszczówek. Będzie wymiana rur odbierających wodę
- 4
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 14:43
Chojnice
Wakacje w Muzeum, odcinek 1. O badaniach archeologicznych w Chojnicach
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 12:34
Powiat chojnicki
31-latek miał do odbycia karę więzienia za przestępstwa narkotykowe. Wpadł z amfetaminą
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 10:50
Gmina Chojnice
Czy dąb Aleksander z Jarcewa k. Chojnic zostanie Drzewem Roku? To już ostatnia szansa na głosowanie
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 10:21
Gmina Chojnice
Mieszkańcy Kłodawy w jeden dzień wybudowali spory szutrowy parking przy tutejszej szkole
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 9:51
Woj. pomorskie
Rewolucja kolejowa na Kaszubach. Zmiany wchodzą w życie 30 czerwca. "Otwieramy nowy front robót"
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 7:07
Chojnice
Urzędnicy z Chojnic szukają pieniędzy na budowę nowego Warsztatu Terapii Zajęciowej
- 20
- niedziela, 29 czerwca 2025 17:08
Gmina Chojnice
Pierwsze mistrzostwa w SUP w Charzykowach za nami. "Frekwencja nam dopisała"
- niedziela, 29 czerwca 2025 10:55
Chojnice
Opowiem Ci historię, odcinek 181, specjalny. 750-lecie Chojnic, wieki XX i XXI
- niedziela, 29 czerwca 2025 9:40
Chojnice
W niedzielę (29.06.) zakończenie Dni Chojnic. W Fosie Miejskiej zagrają Ex-Trema i Dawid Janiak z zespołem
- 88
- niedziela, 29 czerwca 2025 8:44
Chojnice
Vix.N, Natalia Nykiel, IRA. Sobotnie koncerty z okazji Dni Chojnic za nami (FOTO, ROZMOWY)
- niedziela, 29 czerwca 2025 8:10
Chojnice
Jest nowe stowarzyszenie na mapie Chojnic. Chce być "ukochanym miejscem" dla rodzin
- sobota, 28 czerwca 2025 14:01
Woj. pomorskie
Weekend na polu, odcinek 3. W laboratoriach praca wre. Badania i nowości w uprawie kukurydzy
- sobota, 28 czerwca 2025 10:11
Chojnice
Vix.N, Natalia Nykiel i IRA na Dniach Chojnic. W sobotę (28.06.) koncerty w Parku Tysiąclecia
- 60
- piątek, 27 czerwca 2025 22:09
Chojnice
Alicja Janosz wystąpiła w Fosie Miejskiej. Ruszyły Dni Chojnic (FOTO)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
10:32Oleksii Bytkov przychodzi, Jakub Romanik odchodzi z Chojniczanki.
19:26Pięć dekad temu wygrali Puchar "Świata Młodych". Piłkarze Tęczy Rytel spotkali się po 50 latach. Było też o lidze koszykówki w Człuchowie (FOTO)
9:24Cztery medale Boxing Team Chojnice na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Boksie
9:15Siedmiu piłkarzy żegna się z Chojniczanką. Czterech nie dostało nowych kontraktów
18:22Chojniczanka rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. W sparingach jej rywalami będą trzy zespoły z Ekstraklasy (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
13:34IMGW ostrzega przed upałem. W środę w regionie temperatura może wynieść od 29 do 32 stopni Celsjusza
13:34IMGW ostrzega przed upałem. W środę w regionie temperatura może wynieść od 29 do 32 stopni Celsjusza
13:15Dąb Aleksander z Jarcewa koło Chojnic nie został Drzewem Roku 2025. Zabrakło 371 głosów
13:12Mimo zakazu wsiadł za kółko i spowodował kolizję. 29-latek z powiatu kościerskiego usłyszał już wyrok
12:50Sąsiedzka czujność uratowała 87-latkę z Kościerzyny. Kobieta wpadła do wanny, z której nie mogła się wydostać
11:52Burmistrz Czerska bez absolutorium i wotum zaufania. Radni zatwierdzili tylko rozliczenie budżetu za 2024 rok
11:09Sprawa pożaru w chojnickim hospicjum wraca na wokandę. Strony odwołały się od wyroku
9:38Do 7 lipca można składać wnioski o stypendia sportowe burmistrza Kościerzyny
9:24Czym zajmują się pracownicy chojnickiego oddziału Urzędu Statystycznego? Zakres badań jest szeroki (ROZMOWA)
7:52W kościerskim muzeum otwarto wystawę "Porcelana w kolorach Kaszub". "Ta porcelana jest niesamowicie oryginalna" (FOTO)