Będzie zupełnie nowa i zastąpi tę, która stacjonuje w Gostycynie, a wyjeździła już sporo kilometrów. Szpital w Tucholi ma promesę na zakup karetki. Opiewa ona na 600 tys. zł. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa.
- Pan wojewoda taką możliwość miał. Środki w wysokości 600 tys. zł na dofinansowanie zakupu ambulansu wraz z wyposażeniem. Dzięki temu działaniu stary ambulans, który miał już przebieg ponad 500 tys. km poszedł do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, a w zamian za to szpital tucholski będzie mógł zakupić zupełnie nową karetkę.
Mówi Weekend FM pełnomocnik wojewody kujawsko-pomorskiego ds. współpracy z samorządami lokalnymi Jerzy Kowalik.
Nowa karetka - jak ustaliliśmy - ma się w Tucholi pojawić w ciągu najbliższych kilkunastu dni.














