Dwie remizy, świetlica i stołówka - to projekty zgłoszone do rządowych funduszy z gminy Brusy. O wnioski do Polskiego Ładu pytali na ostatniej (18.08) sesji miejscy radni. Największą wartość ma inwestycja w Szkole Podstawowej w Brusach.
- Jest złożony wniosek ponownie, to jest kwota ponad 3 mln zł na modernizację, przebudowę naszej kuchni, stołówki w szkole. No to jest inwestycja zaprojektowana, szukaliśmy różnych źródeł. Ciężko będzie na to zdobyć pieniądze. Wiemy wszyscy, jakie te warunki są i do tego długo się przygotowywaliśmy, ale to też jest po prostu duża inwestycja.
Mówi burmistrz Brus Witold Ossowski.
Gmina Brusy wnioskuje także o kwotę do 2 mln zł na budowę świetlicy z garażem lub remizą w Główczewicach. Kolejny wniosek dotyczy budowy dróg na terenie samorządu. Odcinki do ewentualnej modernizacji nie zostały jeszcze wytypowane. Z kolei w ramach funduszu Polski Ład dla gmin popegeerowskich bruski samorząd ubiega się o 2 mln 700 tys. zł na budowę remizy w Czapiewicach oraz remizy w Brusach.















