Policyjna akcja profilaktyczna i kontrola wśród kajakarzy w powiecie tucholskim z niespodziewanie dobrym efektem. Funkcjonariusze, którzy w weekend wybrali się na przystań wodną w Świcie, nie odnotowali osób nietrzeźwych w kajakach.
- Mundurowi informowali kajakarzy o przepisach obowiązujących nad wodą oraz o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego. Policjanci sprawdzali również trzeźwość uczestników spływu. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie skontrolowane osoby były trzeźwe.
Mówi Weekend FM rzecznik policji w Tucholi Łukasz Tomaszewski. I przypomina: zgodnie z art. 35 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, prowadzenie obiektu pływającego w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środka odurzającego jest wykroczeniem.
Grozi za to mandat i zakończenie spływu w miejscu kontroli.















