Kościerzyna aplikuje o 19 mln zł z Polskiego Ładu. Miasto złożyło już wnioski o dofinansowanie trzech różnych zadań. To budowa sali gimnastycznej, przebudowa drogi i wiaduktu oraz modernizacja placu zabaw w parku. - Priorytetom jest dla nas budowa sali gimnastycznej przy szkole nr 3 - mówi Weekend FM burmistrz Kościerzyny Michał Majewski:
To jest wniosek, nad którym bardzo mocno od dłuższego czasu już pracujemy, szukamy środków i możliwości jego zrealizowania. Tutaj nadarza się taka okazja. Chcemy wszystko zrobić żeby pozyskać te środki.
Jak szacują władze Kościerzyny, budowa sali gimnastycznej będzie kosztować blisko 13 mln zł. Miasto liczy na dofinansowanie tego zadania w wysokości 9 mln zł.
Drugi wniosek dotyczy przebudowy drogi na ulicy Słonecznej oraz wiaduktu w pobliżu Jeziora Gałęźnego. Natomiast trzeci - modernizacji placu zabaw w parku przy ulicy 8 Marca.















