Kościerzyna walczy o 19 mln zł z Polskiego Ładu

Miasto złożyło wnioski o dofinansowanie trzech różnych zadań.

Kościerzyna walczy o 19 mln zł z Polskiego Ładu
fot. Klaudia Cieplińska-Bednarek

Kościerzyna aplikuje o 19 mln zł z Polskiego Ładu. Miasto złożyło już wnioski o dofinansowanie trzech różnych zadań. To budowa sali gimnastycznej, przebudowa drogi i wiaduktu oraz modernizacja placu zabaw w parku. - Priorytetom jest dla nas budowa sali gimnastycznej przy szkole nr 3 - mówi Weekend FM burmistrz Kościerzyny Michał Majewski:

To jest wniosek, nad którym bardzo mocno od dłuższego czasu już pracujemy, szukamy środków i możliwości jego zrealizowania. Tutaj nadarza się taka okazja. Chcemy wszystko zrobić żeby pozyskać te środki.

Michał Majewski

Jak szacują władze Kościerzyny, budowa sali gimnastycznej będzie kosztować blisko 13 mln zł. Miasto liczy na dofinansowanie tego zadania w wysokości 9 mln zł.

Drugi wniosek dotyczy przebudowy drogi na ulicy Słonecznej oraz wiaduktu w pobliżu Jeziora Gałęźnego. Natomiast trzeci - modernizacji placu zabaw w parku przy ulicy 8 Marca.

Kościerzyna walczy o 19 mln zł z Polskiego Ładu

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno