Były wikariusz z Cekcyna w pow. tucholskim oficjalnie oskarżony o posiadanie dziecięcej pornografii

Patryk Ś. przyznał się do winy.

Były wikariusz z Cekcyna w pow. tucholskim oficjalnie oskarżony o posiadanie dziecięcej pornografii
Zdjęcie ilustracyjne fot. Wojciech Piepiorka

Wracamy do sprawy byłego wikariusza z Cekcyna w powiecie tucholskim. Zatrzymany przez policję we wrześniu ubiegłego roku Patryk Ś., jest już formalnie oskarżonym. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu oskarżyła go o posiadanie dziecięcej pornografii i pod koniec kwietnia skierowała akt oskarżenia do bydgoskiego Sądu Rejonowego.

Mężczyzna został oskarżony o dwa przestępstwa z Art. 202 § 4a Kodeksu Karnego. Chodzi tutaj o posiadanie treści pornograficznej z udziałem małoletnich poniżej 15 roku życia. W tej sprawie, przeciwko temu oskarżonemu, skierowano stosowny akt oskarżenia do sądu w Bydgoszczy. Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego Patryk Ś. przyznał się do winy. Złożył obszerne wyjaśnienia.

Łukasz Wawrzyniak

Mówi Weekend FM rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Łukasz Wawrzyniak.

Jak ustaliliśmy, w toku śledztwa wobec podejrzanego zastosowano wolnościowy środek zapobiegawczy - Patryk Ś. nie mógł pracować w szkole jako katecheta, ani też w żadnym innym zawodzie związanym z wychowaniem, edukacją i opieką nad małoletnimi. Wcześniej od posługi duszpasterskiej odsunęła go też kuria w Pelplinie.

Przypomnijmy - zatrzymanie byłego wikariusza nastąpiło w ramach szerszej policyjnej akcji wymierzonej przeciwko pedofilskiej siatce.

Były wikariusz z Cekcyna w pow. tucholskim oficjalnie oskarżony o posiadanie dziecięcej pornografii

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno