Kilkunastu uczestników z Kaszub, Kociewia i Rzeszowszczyzny powalczy o nagrody w 46tym Wielewskim Turnieju Gawędziarzy, który odbędzie się w sobotę (5.08) i niedzielę (6.08) w Domu Kultury w Wielu, w gminie Karsin:
Gawęda to jest taki pewien rodzaj literatury ustnej. Często ma charakter humorystyczny, ale czasami też poważny, mający na celu przytoczenie publiczności komicznej sytuacji. Gawęda uczy, bawi i skłania do refleksji. Może być też ilustrowana muzyką i śpiewem.
Mówi Weekend FM Wioletta Jarzombek z Domu Kultury w Wielu. Uroczyste otwarcie Turnieju dziś o godz. 15:00. Natomiast na 15:15 zaplanowano pierwsze prezentacje. Z kolei jutro (6.08) na scenie nad Jeziorem Wielewskim odbędzie się występ laureatów, a także koncert zespołów kaszubskich.
Imprezie towarzyszyć będzie jarmark sztuki ludowej "Wiele Rzeczy", warsztaty rękodzieła oraz koncerty regionalnych zespołów.















