Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa może ruszyć jeszcze w tym roku. Gotowy jest już projekt świetlicy wiejskiej w miejscowości Zboże w gminie Sępólno Krajeńskie. To sołectwo, które jako jedyne w gminie nie miało do tej pory miejsca na organizację chociażby corocznych zebrań wiejskich. Dlatego władze Sępólna złożyły wniosek i uzyskały dofinansowanie na budowę obiektu. Przetarg w formule "zaprojektuj i wybuduj" wygrała gminna spółka Zakład Transportu i Usług.
- Sprawy dokumentacyjne zostały zaakceptowane, teraz firma wystąpi w naszym imieniu o pozwolenie na realizację. Zadanie jest dwuletnie, przewiduje ono obiekt z jedną dużą salą, zaplecze kuchenne, sanitariaty, mniejsze pomieszczenie, taras, siłownia plenerowa, droga dojazdowa z parkingami, oświetlenie.
Mówi Weekend FM burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.
Koszt budowy świetlicy wiejskiej w Zbożu to 2 miliony złotych.















