
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoUtworzyła je Powiślańska Szkoła Wyższa, która ma swoją siedzibę w Kościerzynie.
W szpitalu w Bytowie otwarto sale do praktycznej nauki zawodu pielęgniarek i położnych. Utworzyła je Powiślańska Szkoła Wyższa, która ma swoją siedzibę w Kościerzynie.
- To miejsce, gdzie będziemy praktycznie uczyć zawodu pielęgniarki i ratowników studiujących na naszej uczelni - mówi prorektor do spraw rozwoju uczelni Katarzyna Strzała Osuch.
- Będziemy kształcić pielęgniarki, ratowników medycznych w zakresie kształcenia praktycznego tutaj w Szpitalu Powiatowym w Bytowie.
Katarzyna Strzała Osuch
- Cieszymy się, że udało się stworzyć takie miejsce właśnie w naszym szpitalu, gdzie już za kilka lat będziemy mogli mieć problem z kadrami pielęgniarskimi - mówi prezes szpitala w Bytowie Beata Hinc.
- Dla nas oznacza rozwój, zapewnienie kadr medycznych na przyszłe lata, a to jest bardzo ważne, ponieważ za kilka lat będzie boom emerytalny i wtedy będzie dosyć spory problem, więc to jest jakby lekarstwo na to, żeby ten boom emerytalny nie zakłócił pracy szpitala.
Beata Hinc
Sale do praktycznej nauki zawodu otwarto na zamkniętym oddziale neonatologii.

Słuchaj w: