Dodatkowe patrole policji, fotopułapki i monitoring - w taki sposób władze Więcborka zadbały w tym roku o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów na plaży miejskiej. Dodatkowe patrole policyjne nie są co prawda nowością, bo już od jakiegoś czasu Komenda Wojewódzka Policji deleguje funkcjonariuszy na okres wakacyjny do Więcborka. Jednak w zeszłym roku miasto dokupiło monitoring i fotopułapki.
- W lipcu i w sierpniu będą dodatkowe patrole dzięki uprzejmości KWP, ale także powiatowi sępoleńskiemu, który zabezpiecza noclegi. Ponadto zamontowaliśmy dodatkowe kamery, monitoring jest na plaży miejskiej, nie mówię w którym miejscu, ale będziecie mogli czuć się państwo bezpieczni.
Mówi Weekend FM wiceburmistrz Więcborka Jacek Masztakowski.
Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się w jeziorze w godzinach od 10.00 do 18.00.















