Blisko 1 mln 200 tys. zł kosztowała budowa Orlika w Starej Kiszewie. Obiekt jest już gotowy

Do zagospodarowania pozostał jeszcze teren przy boisku.

Blisko 1 mln 200 tys. zł kosztowała budowa Orlika w Starej Kiszewie. Obiekt jest już gotowy

Najpierw powstało boisko wielofunkcyjne, potem hala sportowa, a teraz w ich pobliżu jest także orlik.

Blisko 1 mln 200 tys. zł kosztowała budowa boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią w Starej Kiszewie, w powiecie kościerskim. Obiekt powstał przy tutejszej szkole.

- Mamy bardzo zdolnych młodych ludzi, którzy odnoszą sukcesy w piłce nożnej, chcemy stworzyć dla nich dodatkowe miejsce do ćwiczeń - mówi Weekend FM wójt gminy Stara Kiszewa Marian Pick:

- Od kilku lat próbowaliśmy się ubiegać o dofinansowanie w Ministerstwie Sportu, w tym roku stało się to faktem. Rozstrzygnęliśmy przetarg, zbudowaliśmy "orlika".

Marian Pick

Gmina pozyskała na realizację zadania blisko 400 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Boisko jest już gotowe. Do zagospodarowania pozostał jeszcze teren przy obiekcie. Najprawdopodobniej z początkiem września orlik zostanie oficjalnie oddany do użytku.

Blisko 1 mln 200 tys. zł kosztowała budowa Orlika w Starej Kiszewie. Obiekt jest już gotowy

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno