
- czwartek, 29 czerwca 2023 8:23
Kościerzyna
Dlaczego w tym roku nie będzie Dni Kościerzyny? - pytali na sesji radni tego miasta
Punkt dotyczący przygotowywania Kościerzyny do sezonu letniego wywołał sporo emocji.
Dlaczego w tym roku nie będzie Dni Kościerzyny, czyli sztandarowej imprezy, na którą mieszkańcy czekają co roku? - pytali na wczorajszej (28.06.) sesji radni tego miasta.
Punkt dotyczący przygotowywania Kościerzyny do sezonu letniego wywołał sporo emocji.
- Wygląda to naprawdę mizernie. W tym roku kalendarz miejskich imprez jest dziurawy jak ser szwajcarski - mówił radny Tomasz Szala, który rozpoczął dyskusję na ten temat:
- Rezygnacja z Dni Kościerzyny, czyli imprezy, na którą zawsze mieszkańcy czekali pokazuje, że jesteśmy, co tu dużo mówić, taką troszeczkę dziurą kulturalną na tle naszego województwa, bo wszystkie miasta ościenne organizują takie dni. Mają mniejsze budżety i idzie to jakoś zorganizować. Niestety w naszym mieście w tym roku, a jest to szczególny rok dla naszego miasta, ponieważ obchodzimy 625. rocznicę pierwszej wzmianki o Kościerzynie, więc w tak szczególnym roku dla naszego miasta niestety nie będzie Dni Kościerzyny.
Tomasz Szala
Radni podkreślili w dyskusji, że błędną decyzją było przeniesienie wszystkich imprez do Ogródka Jordanowskiego.
- Te duże plenerowe imprezy niech odbywają się na razie w Ogródku Jordanowskim, ale te mniejsze, kameralne wydarzenia, tak jak do tej pory, mogłyby odbywać się na płycie rynku, który latem powinien tętnić życiem i przyciągać turystów - przekonywał radny Tomasz Szala.
W tym roku nie będzie Dni Kościerzyny w takim wydaniu, jak to było to w poprzednich latach, ale koncerty będą - odpowiada burmistrz
W tym roku nie będzie Dni Kościerzyny w takim wydaniu, jak było to w poprzednich latach, ale imprezy i koncerty będą - mówi Weekend FM burmistrz tego miasta Michał Majewski. W ten sposób odnosi się do dyskusji na wczorajszej (28.06.) sesji dotyczącej kalendarza wakacyjnych wydarzeń i rezygnacji z Dni Miasta.
- W tym roku trwają prace związane z inwestycją na stadionie miejskim, więc nie możemy wykorzystać tej przestrzeni na duże koncerty. W przyszłym roku rozważamy jednak organizację większego wydarzenia, jakim jest Zjazd Kaszubów, który przypada w podobnym czasie - mówi Weekend FM burmistrz Kościerzyny Michał Majewski:
- Chcielibyśmy to skumulować i przy okazji przejęcia, jeśli się uda ostatecznie podjąć taką decyzję, organizacji zjazdu Kaszubów, Dni Kaszubów, chcielibyśmy też zwiększyć i dać mieszkańcom Kościerzyny, okolic i wszystkim odwiedzającym turystom możliwość skorzystania też z dodatkowych atrakcji, dodatkowych koncertów, dodatkowych imprez, które przy okazji tego moglibyśmy zorganizować.
Michał Majewski
Włodarz podkreśla, że i w tym roku nie zabraknie wydarzeń i koncertów w mieście. Przypomnijmy, wśród zespołów, które zaprezentują się przed kościerską publicznością, są: zespoły Disco Polo Lili oraz Dejw, Łukasz Zagrobelny, Pączki w Tłuszczu, Lord Sound of Queen, Vito Bambino czy Liber.
Wszystkie koncerty odbędą się Ogródku Jordanowskim, ponieważ, jak tłumaczy burmistrz Majewski, na rynku, po zmianie rozmieszczenia ogródków gastronomicznych, nie ma miejsca na scenę.

- sobota, 3 maja 2025 8:11
Kościerzyna
Kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen będzie jutro (4.05) w Kościerzynie
- 12
- piątek, 2 maja 2025 17:46
Kościerzyna
Rafał Trzaskowski spotkał się z mieszkańcami Kościerzyny. "Powinniśmy odtwarzać wspólnotę i powinniśmy to robić pod biało-czerwoną" (FOTO)
- piątek, 2 maja 2025 14:51
Powiat kościerski
Wypadek z udziałem czterech pojazdów w okolicach przejazdu kolejowego na wysokości Lipusza na DW 235
- 7
- piątek, 2 maja 2025 12:35
Kościerzyna
Majówka w Parowozowni w Kościerzynie. Atrakcji tu nie brakuje (ROZMOWA, FOTO)
- piątek, 2 maja 2025 9:51
Kościerzyna
Najpierw oficjalne uroczystości przy pomniku, potem rodzinny piknik w kościerskiej Strzelnicy. Obchody 3-majowe w Kościerzynie
- czwartek, 1 maja 2025 10:05
Kościerzyna
To będzie okazja, aby miło spędzić czas i zwiedzić muzeum. Już jutro (2.05.) odbędzie się majówka w Parowozowni w Kościerzynie
- czwartek, 1 maja 2025 9:54
Gmina Kościerzyna
Majówka z symbolami narodowymi w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie k. Kościerzyny
- czwartek, 1 maja 2025 9:44
Kościerzyna
Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski spotka się w piątek 2 maja z mieszkańcami Kościerzyny
- środa, 30 kwietnia 2025 10:21
Powiat kościerski
Będą pokazy i warsztaty oraz kiermasz sztuki ludowej. Ciekawie zapowiada się majówka we wdzydzkim muzeum
- środa, 30 kwietnia 2025 10:14
Powiat kościerski
Dwie osoby, w tym 11-letnie dziecko, ranne w wypadku w Kościerzynie
- wtorek, 29 kwietnia 2025 13:43
Kościerzyna
Spaleniu uległ składowany opał oraz instalacja elektryczna. Pożar w piwnicy domu jednorodzinnego w Kościerzynie
- wtorek, 29 kwietnia 2025 10:52
Powiat kościerski
46-latek z powiatu kościerskiego został zatrzymany podczas awantury domowej
- wtorek, 29 kwietnia 2025 6:48
Kościerzyna
Majówka w Parowozowni w Kościerzynie. Będą przejażdżki drezyną i koleją lilipucią oraz wiele innych atrakcji
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 16:56
Gmina Kościerzyna
Prokuratura ponownie zajmie się sprawą płotu wokół jeziora Wielkie Oczko, w gminie Kościerzyna
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 11:42
Kościerzyna
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 39-latek, który spowodował kolizję w Kościerzynie
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 7:14
Kościerzyna
Władze Kościerzyny zamierzają przeciwdziałać lokalnym podtopieniom. "Liczymy, że te wody zostaną szybciej odebrane"
- niedziela, 27 kwietnia 2025 8:44
Kościerzyna
W Kościerzynie pojawią się nowe nasadzenia. Koszt przedsięwzięcia wynosi 150 tys. zł
- sobota, 26 kwietnia 2025 8:37
Kościerzyna
W Kościerzynie jutro (27.04) rozpoczęcie sezonu motocyklowego
- piątek, 25 kwietnia 2025 11:23
Powiat kościerski
Volkswagen zderzył się z audi na drodze krajowej nr 20 w pobliżu miejscowości Gostomko
- piątek, 25 kwietnia 2025 11:12
Powiat kościerski
Wypadek paralotniarza w Borsku w powiecie kościerskim. "Mężczyzna doznał urazu kręgosłupa"
- czwartek, 24 kwietnia 2025 11:28
Powiat kościerski
Jeden wszedł na latarnię, drugi ukradł perfumy. Kościerscy policjanci poszukują sprawców przestępstw
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
16:14Minimalne, ale bardzo ważne zwycięstwo Chojniczanki. Pokonała 1:0 Skrę Częstochowa i zbliżyła się na 4 punkty do Wieczystej Kraków (RELACJA, FOTO)
8:25Chojniczanka faworytem meczu ze Skrą Częstochowa. Czy udowodni to na boisku?
18:00"Zostaję, bo chciałbym osiągnąć sukces z Chojniczanką". Rozmawiamy z bramkarzem "Chojny" Damianem Primelem
12:22Są pierwsze zmiany w Red Devils Chojnice po spadku. Z klubu odchodzi kapitan Patryk Laskowski
9:48Łukasz Krieger z Nowej Cerkwi brązowym medalistą Mistrzostw Europy Amatorów w Duathlonie
Ostatnio dodane artykuły:
16:14Minimalne, ale bardzo ważne zwycięstwo Chojniczanki. Pokonała 1:0 Skrę Częstochowa i zbliżyła się na 4 punkty do Wieczystej Kraków (RELACJA, FOTO)
16:03To już 12 edycja Konkursu Kapel i Zespołów Ludowych "Na szlaku kultur" w Chojnicach (FOTO)
13:00Obchody Święta Narodowego 3 Maja na chojnickim rynku. Była orkiestra, salwa honorowa i apel pamięci (FOTO)
11:09Śmiertelny wypadek w Kramarzynach, w powiecie bytowskim. Motocyklista zginął na miejscu (FOTO, AKTUALIZACJA)
9:46Sępólno Krajeńskie świętowało Dzień Flagi Narodowej w klimacie "Chłopów" Władysława Reymonta (FOTO)
8:25Chojniczanka faworytem meczu ze Skrą Częstochowa. Czy udowodni to na boisku?
8:11Kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen będzie jutro (4.05) w Kościerzynie
8:11Na torze Plebanka w Więcborku odbywać się będą dwudniowe Mistrzostwa Polski strefy północnej w motocrossie
8:10Apel o policyjne patrole na placach zabaw w Tucholi. Według radnego, gromadzi się tu młodzież
8:103 Maja z folklorem. Stowarzyszenie "Dworek Polski" zaprasza na konkurs kapel i zespołów ludowych