
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoDo debaty nad Raportem o stanie gminy Czarne za 2022 rok nie zgłosił się żaden mieszkaniec.
Rada Miejska w Czarnem była jednomyślna przy głosowaniu nad udzieleniem wotum zaufania i absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu gminy dla burmistrza Piotra Zabrockiego. Z jednej strony pierwszy raz od dawna dyskusja nie toczyła się wyłącznie wokół zadłużenia, bo to zostało zredukowane do 42 proc. Z drugiej - budżet został wykonany na niecałe 75 proc. po stronie dochodów i 73 proc. po stronie wydatków.
"To przez inwestycje, które nadal trwają i będą realizowane w tym roku, a płatności w niektórych przypadkach mamy nawet w 2024 roku" - mówił w czasie sesji burmistrz Piotr Zabrocki:
- A mówię tutaj chociażby o środkach, które zostały pozyskane na budowę mostu na rzece Szczyra w miejscowości Prądy, czy rozbudowa oczyszczalni ścieków w Czarnem wraz z budową kanalizacji sanitarnej, czy budowa małej obwodnicy, czy nadal trwająca rozbudowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Kijno, dlatego takie różnice procentowe.
Piotr Zabrocki
Do debaty nad Raportem o stanie gminy Czarne za 2022 rok nie zgłosił się żaden mieszkaniec.
Budżet gminy Czarne na 2022 rok

Słuchaj w: