Po podwyżkach, wreszcie przyszedł wreszcie czas na obniżkę. Średnio o 15 proc. mniej niż do tej pory zapłacą za ciepło mieszkańcy Kościerzyny, których nieruchomości zasila miejska spółka KOS-EKO. Przedsiębiorstwo informuje, że Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę. - Obniżka to efekt sytuacji na rynku węglowym - mówi Weekend FM prezes spółki KOS-EKO Robert Fennig:
- Od 1 czerwca stosujemy w ciepłownictwie w Kościerzynie obniżkę o około 15% dla grup taryfowych. Jest to skutek tego, co się dzieje na rynku węglowym, czyli tego, że nam w stosunku do tego szczytu, który mieliśmy w zeszłym roku, gdzie rzeczywiście prawie 2 tys. zł płaciliśmy za tonę węgla, w tej chwili ceny są dużo niższe i stąd ta zmiana.
Zgodnie z planem nowa taryfa ma obowiązywać przez rok.















