Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gminy Chojnice, w centrum Charzyków i Swornegaci w sezonie turystycznym nocą nie będą gasły uliczne lampy. Nocna jasność zapanuje tu - jak udało nam się dowiedzieć - już od najbliższego weekendu. W pozostałych częściach gminy - ze względów oszczędnościowych - oświetlenie działa tylko do godz. 23.00.
Wójt podkreśla, że wszystkich traktuje równo, ale Charzykowy i Swornegacie żyją z turystyki:
- Goszczą licznych turystów, funkcjonują amfiteatry. Choćby dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców i gości w tych miejscowościach, w centralnych miejscach oświetlenie będzie włączone, ale mówimy w Swornegaciach o ulicy przelotowej, mówimy o nowej ul. Piaskowej i Podgórnej na plażę. Charzykowy - ul. Długa, Turystyczna, promenada i Droga pod Strzechę.
Tłumaczy wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański.
Oświetlenie w Charzykowach i Swornegaciach będzie włączone w nocy do połowy września.















