Jeszcze w sobotę (10.06.) Sokół Wyczechy świętował wygranie Słupskiej Klasy Okręgowej, a w środę (14.06.) okazało się, że nie skonsumuje swojego sukcesu. Po raz drugi z rzędu klub z gminy Czarne postanowił zrezygnować z wywalczonego awansu do IV ligi.
W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych zarząd klubu pisze: "nasze obecne zaplecze piłkarskie i strategia rozwoju wymagają większego skupienia na młodych zawodnikach. Dlatego też podjęliśmy decyzję o pozostaniu w V lidze".
Zupełnie inne podejście ma wicemistrz Słupskiej Klasy Okręgowej Start Miastko. Wobec rezygnacji ekipy z gminy Czarne, to klub z powiatu bytowskiego mógł oszczędzić sobie walki w barażach i skorzystać z bezpośredniego awansu do IV ligi. I zrobił to bez zastanowienia.
- Ja sobie nie wyobrażam sytuacji takiej, że mielibyśmy powiedzieć: no nie mamy jeszcze takich pieniędzy, nie mamy takich zawodników, więc rezygnujemy. Takiego scenariusza ja nie dopuszczam do siebie i myślę, że w imieniu zawodników, trenerów i całego klubu mogę powiedzieć jednoznacznie: jesteśmy ambitni i będziemy się starali.
Mówi Weekend FM prezes Startu Miastko Jan Ponulak.
A na dłuższą rozmowę z nim zapraszamy do programu "Sportowy Weekend" w Weekend FM - jutro (16.06.) o 16.30.
Zobacz także:
na portal:
Oświadczenie:
















