
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoŚcieżka będzie miała nawierzchnię asfaltową o szerokości 3 metrów.
Trwa budowa ostatniego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku Dobrogoszczy w gminie Kościerzyna. To inwestycja w realizowana w ramach projektu budowy węzła integracyjnego.
- Prace postępują. Na razie wycięto przydrożne krzewy - mówi Weekend FM zastępca wójta gminy Kościerzyna Grzegorz Świtała:
- Drzewa są już wycięte, w tej chwili trwa korytowanie, czyli nawożenie nowej ziemi, nowego żwiru, żeby na niej zbudować koronę, czyli nawierzchnię asfaltową.
Grzegorz Świtała
Ścieżka będzie miała nawierzchnię asfaltową o szerokości 3 metrów. W ramach przedsięwzięcia przewidziano również budowę dwóch przejść pieszo-rowerowych, jedno w Kościerskiej Hucie w stronę sali wiejskiej oraz jedno na skrzyżowaniu na Dobrogoszcz. Prace mają być potrwać do połowy września tego roku. Dodajmy, że wcześniej zakończono budowę ścieżek rowerowych do Wielkiego Klincza i Sarnów. Do realizacji pozostała jeszcze trasa w kierunku Skorzewa.

Słuchaj w: