
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoDwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości głosowało przeciw, a kolejna dwójka na czas głosowań opuściła salę.
Niejednogłośnie, ale z dużą większością głosów - Zarząd Powiatu Sępoleńskiego uzyskał absolutorium i wotum zaufania za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Właśnie tym, a także raportem o stanie powiatu i sprawozdaniami finansowymi zajmowała się na ostatniej sesji Rada Powiatu Sępoleńskiego. W serii głosowań zdecydowana większość radnych była "za". Jedynie dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości głosowało przeciw, a kolejna dwójka na czas głosowań opuściła salę:
- Ubiegły rok rzeczywiście był ciężki, bo nie będę tu opowiadać historii roku minionego, ale inflacja i wojna, do tego jeszcze nasz program naprawczy. Dziękuję za to głosowanie radnym wszystkim, którzy się przyczynili w ubiegłym roku do tego, że ten budżet można było w tak dobry sposób - uważam - jednak wykonać.
Andrzej Marach
Mówił tuż po głosowaniu wicestarosta sępoleński Andrzej Marach.
Ubiegłoroczne finanse powiatu sępoleńskiego, to 72 miliony po stronie dochodów i niecałe 68 milionów po stronie wydatków.
Zarząd Powiatu Sępoleńskiego wypracował także nadwyżkę finansową w wysokości niemal 4,5 miliona złotych oraz przeprowadził inwestycje za ponad 5 milionów. Najważniejsze z nich, to drogi i modernizacja boiska przy Liceum Ogólnokształcącym w Sępólnie.

Słuchaj w: