.

Napisz do nas:

• sobota, 6 maja 2023 19:01

SportChojnice

"Po prostu sobie pobiegłem". Mateusz Dajnowski z Angowic wygrał 39. edycję Chojnickich Biegów Strażackich (FOTO)

Wśród kobiet triumfowała Marlena Pawłowska. Bieg ukończyło 73 zawodników.

Po prostu sobie pobiegłem. Mateusz Dajnowski z Angowic wygrał 39. edycję Chojnickich Biegów Strażackich FOTO

Równe 35 minut zajęło Mateuszowi Dajnowskiemu pokonanie 10-kilometrowej trasy Chojnickich Biegów Strażackich. Pochodzący z Angowic zawodnik sekcji lekkoatletycznej Chojniczanki w sobotę (6.05.) zameldował się jako pierwszy na mecie 39. edycji tej imprezy.

Takie lokalne biegi, no to chyba się jakoś za bardzo nie ściga, tak. Wiadomo, że dzisiaj celuję dużo wyżej, więc tutaj sobie po porostu pobiegłem. Za chwilę się przebiorę, coś zjem, poczekam na dekorację i trzeba drugi trening zrobić. Czy bym wygrał dzisiaj czy bym był ostatni, takie biegi traktuje, wiadomo – zabawa. A cele są dużo wyżej. A czy te cele zostaną spełnione – zobaczymy.

Mateusz Dajnowski

Mówi Weekend FM Mateusz Dajnowski.

Całe podium zajęli zawodnicy z gminy Chojnice. Cztery sekundy za zwycięzcą finiszował pochodzący ze Swornegaci a mieszkający w Bydgoszczy Damian Rudnik, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Jurak z Nowego Ostrowitego. Wśród kobiet na podium znalazły się kolejno Marlena Pawłowska z Człuchowa oraz chojniczanki Dominika Grzelak i Renata Lietz. Najlepszym strażakiem był Roman Łazarski z Działdowa.

A na mecie nie mogło zabraknąć chojniczanina Franciszka Kąkola. Zawodnik Floriana jest jedynym biegaczem, który ukończył wszystkie 39 edycji Chojnickich Biegów Strażackich.

Wracam co roku, bo po prostu tak mówię sobie tutaj jak już tutaj zacząłem startować, i jeszcze na miejscu tym bardziej, to biegam po dzisiejszy dzień. I tak udaje mi się zawsze ominąć kontuzje i tak sobie jakoś udaje mi się to zaliczać, do tej pory. I na pewno na jubileuszowy, czterdziesty tutaj się postaram być.

Franciszek Kąkol

Bieg po ulicach Chojnic oraz na pętli do Lichnów i z powrotem ukończyły 73 osoby.