
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoAutomobilklub Chojnicki zaprasza jutro (16.04) na otwarcie sezonu motoryzacyjnego. Zlot odbędzie się na płycie Starego Rynku, a zobaczyć będzie można "perełki" motoryzacyjne wyprodukowane jeszcze przed 1989 rokiem.
"To jedyna okazja, by móc zobaczyć je na żywo - mówi Weekend FM prezes Automobilklubu Chojnickiego Marek Skajewski:
- 1989, taka magiczna granica, gdzie te auta jeszcze miały swój urok, fajnie się prezentowały, prosta konstrukcja. Na co dzień nie spotkamy ich na ulicach, to są samochody, które przechowywane są przez amatorów starej motoryzacji w garażu, przykryte często jakimś kocykiem i nie widać ich na co dzień.
Marek Skajewski
Zlot motoryzacyjny rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa około 2 godzin. W wydarzeniu wezmą także udział wolontariusze kwestujący na rzecz cierpiącego na SMA typu pierwszego Aleksa Żakowskiego z Chojnic. Chłopiec nie kwalifikuje się na refundację najdroższego leku świata. Na terapię genową dla Aleksa potrzebnych jest ponad 10 mln zł.

Słuchaj w: