
- poniedziałek, 13 marca 2023 13:56
Chojnice
Interwencja w kamienicy przy ulicy Strzeleckiej w Chojnicach. Strażacy przypominają, że sezon grzewczy nadal trwa
I należy pamiętać o czyszczeniu przewodów kominowych.
Bez osób poszkodowanych zakończył się dzisiejszy (13.03) pożar w Chojnicach. Strażacy interweniowali w kamienicy przy ulicy Strzeleckiej po godzinie 12.00. Budynek jest w zarządzie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Chojnicach. Ze zgłoszenia wynikało, że lokatorka zobaczyła dym wydobywający się z podłogi.
- Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia nie stwierdzili na szczęście osób poszkodowanych. Detektor wielogazowy nie wykazał obecności tlenku węgla. Na miejsce zdarzenia krótko po dojeździe strażaków dotarli też przedstawiciele ZGM-u plus kominiarz współpracujący z administracją. Na chwilę obecną piec został wyłączony. Strażacy wespół z kominiarzem nie stwierdzili nieszczelności samego przewodu kominowego, do którego podłączony był ten piec kaflowy.
Henryk Koźlewicz
Mówi Weekend FM oficer prasowy KP PSP w Chojnicach Henryk Koźlewicz.
Po inspekcji pieca okazało się, że nie był prawidłowo wyczyszczony. Strażacy przypominają, że sezon grzewczy nadal trwa i należy utrzymywać system grzewczy w odpowiednim stanie oraz pamiętać o czyszczeniu przewodów kominowych.

- piątek, 18 kwietnia 2025 8:14
Chojnice
Jeszcze w tym roku ma powstać ulica Słoneczne Wzgórze w Chojnicach. "Wpłynęła petycja od mieszkańców"
- piątek, 18 kwietnia 2025 8:11
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice niezadowolona ze sposobu naliczania subwencji ekologicznej. Apeluje do parlamentarzystów
- czwartek, 17 kwietnia 2025 12:35
Gmina Konarzyny ◆ Gmina Brusy
Czy w Brusach powstanie szkolny gabinet dentystyczny? "Jeżeli uzyskamy kontrakt, początek działalności może być we wrześniu"
- czwartek, 17 kwietnia 2025 12:35
Gmina Konarzyny ◆ Gmina Brusy
Czy w Brusach powstanie szkolny gabinet dentystyczny? "Jeżeli uzyskamy kontrakt, początek działalności może być we wrześniu"
- czwartek, 17 kwietnia 2025 11:45
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice z dofinansowaniem na drugi etap tworzenia spółdzielni energetycznej
- czwartek, 17 kwietnia 2025 11:04
Chojnice
Burmistrz Dzierżoniowa dziękuje za pomoc po powodzi. Miasto w przyszłości może być miastem partnerskim Chojnic (ROZMOWA)
- czwartek, 17 kwietnia 2025 9:57
Gmina Czersk
Sprawca kolizji był pijany. Ustalenia policji po wczorajszym (16.04) zdarzeniu koło Rytla
- 7
- czwartek, 17 kwietnia 2025 8:57
Gmina Chojnice
W Pawłowie koło Chojnic samochód ciężarowy wypadł z drogi. Kierowca trafił do szpitala (FOTO)
- czwartek, 17 kwietnia 2025 7:36
Chojnice
Czy chojnicki ratusz ukrył petycję przed opinią publiczną? Opozycja wytyka burmistrzowi uciszanie głosu społeczeństwa
- czwartek, 17 kwietnia 2025 6:57
Chojnice
W maju Bałtycki Teatr Dramatyczny wystawi w Chojnicach sztukę "Rozkłady Jazdy"
- środa, 16 kwietnia 2025 21:05
Gmina Czersk
Zderzenie dwóch osobówek na berlince w Rytlu. Jeden z pojazdów dachował. Były utrudnienia w ruchu
- środa, 16 kwietnia 2025 10:08
Chojnice
Miasto Chojnice rozstrzygnęło przetarg na odbiór odpadów. Są dobre wieści dla mieszkańców
- środa, 16 kwietnia 2025 9:25
Chojnice
Pieniądze są pewne. Będzie przetarg na budowę lodowiska w Chojnicach. "Budynek będzie miał konstrukcję murowaną" (ROZMOWA)
- środa, 16 kwietnia 2025 8:17
Gmina Chojnice
Decyzja o warunkach zabudowy dla 6 bloków w Charzykowach uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze
- wtorek, 15 kwietnia 2025 12:35
Chojnice
Blisko 50 tys. zł wyłudzili oszuści od mieszkanki Chojnic. Przejęli dostęp do jej telefonu i konta bankowego
- wtorek, 15 kwietnia 2025 11:33
Gmina Czersk
Policja ustaliła sprawców zniszczenia banerów wyborczych w Czersku. Są też kolejne podobne zgłoszenia
- 18
- wtorek, 15 kwietnia 2025 9:49
Sport ◆ Gmina Chojnice
Żeglowanie na Jeziorze Charzykowskim oficjalnie rozpoczęte. Za nami Regaty Otwarcia Sezonu, organizowane przez LKS Charzykowy (FOTO)
- wtorek, 15 kwietnia 2025 8:22
Chojnice
W regionie trwa sezon na wypalanie traw i resztek roślinnych. Straż pożarna prowadzi kampanię "Stop pożarom traw" (ROZMOWA)
- wtorek, 15 kwietnia 2025 7:12
Chojnice
Pijane osoby zmorą centrum Chojnic, tak uważają mieszkańcy Osiedla nr 1
- poniedziałek, 14 kwietnia 2025 14:53
Chojnice
Wypadek na obwodnicy Chojnic. Dwie osoby trafiły do szpitala (AKTUALIZACJA)
- poniedziałek, 14 kwietnia 2025 13:17
Chojnice
Dziś (14.04.) w Chojnickim Centrum Kultury wystawa prac Jana Sabiniarza "Po drugiej stronie ciszy"
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
8:21Kolejarz Chojnice zremisował 1:1 z Radunią Stężyca w czwartoligowych derbach regionu (FOTO)
9:44Kapitan zostaje na dłużej. Valerijs Sabala podpisał nowy kontrakt z Chojniczanką
10:09Wiktoria Zgrzeba z Sępólna Krajeńskiego powołana na Mistrzostwa Europy kobiet U17
9:49Żeglowanie na Jeziorze Charzykowskim oficjalnie rozpoczęte. Za nami Regaty Otwarcia Sezonu, organizowane przez LKS Charzykowy (FOTO)
10:16Nasi czwartoligowcy bez zwycięstwa w 24. kolejce. Tylko rezerwy Chojniczanki i Radunia Stężyca uniknęły porażki
Ostatnio dodane artykuły:
8:14Jeszcze w tym roku ma powstać ulica Słoneczne Wzgórze w Chojnicach. "Wpłynęła petycja od mieszkańców"
8:11Gmina Chojnice niezadowolona ze sposobu naliczania subwencji ekologicznej. Apeluje do parlamentarzystów
7:00Władze Sępólna Krajeńskiego chcą wymienić źródła ciepła we wszystkich szkołach wiejskich w gminie
7:00Siedem firm stanęło do przetargu na modernizację Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szpitalu Powiatu Bytowskiego
12:40Mieszkaniec gminy Debrzno był tak pijany, że nie trafił autem w bramę. Miał w organizmie ponad trzy promile
12:35Czy w Brusach powstanie szkolny gabinet dentystyczny? "Jeżeli uzyskamy kontrakt, początek działalności może być we wrześniu"
12:35Czy w Brusach powstanie szkolny gabinet dentystyczny? "Jeżeli uzyskamy kontrakt, początek działalności może być we wrześniu"
11:45Gmina Chojnice z dofinansowaniem na drugi etap tworzenia spółdzielni energetycznej
11:04Burmistrz Dzierżoniowa dziękuje za pomoc po powodzi. Miasto w przyszłości może być miastem partnerskim Chojnic (ROZMOWA)
10:46Lokalna Grupa Działania Ziemi Człuchowskiej ma nowego prezesa. Angelikę Kallas zastąpiła Ilona Sołtyk-Grabowska