Szkolny Dzień Jedności Kaszubów w placówkach gminy Chojnice - taki scenariusz chce w przyszłym roku zrealizować Gminny Zespół Oświaty. To kolejny krok w kierunku krzewienia kaszubszczyzny i okazja do zaprezentowania swoich umiejętności dla uczniów, którzy na co dzień uczą się języka kaszubskiego.
Jak wiadomo, od kilku lat taka impreza odbywa się w chojnickiej Szkole Podstawowej nr 7. Gmina Chojnice nie chce odbierać jej zasług, ale też ma ambicje propagowania kultury Kaszubów.
- My nikomu nic nie chcemy zabierać, ale też jeśli 10 naszych szkół uczestniczy i angażuje się w działania na rzecz języka kaszubskiego, to też chcemy się zaprezentować i pokazać od tej strony, ale też zdajemy sobie sprawę z tego, że szkoła nr 7 wiele lat wkładała dużo wysiłku w to, żeby organizować ten szkolny Dzień Jedności Kaszubów i też ze swojej strony widzimy takie możliwości, żeby też pomóc w tych wszystkich działaniach.
Mówi Weekend FM dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Anita Sznajder.
To plany na przyszły rok. W tym roku dzieci z gminnych szkół wezmą udział w szkolnym Dniu Jedności Kaszubów w Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach.
Aktualnie w placówkach gminy Chojnice języka kaszubskiego uczy się 670 uczniów.















