
- 100
- poniedziałek, 13 lutego 2023 17:35
Sport ◆ Chojnice
Z dedykacją dla córki trenera i śp. Jarka Armady. Chojniczanka pokonała Skrę Częstochowa 2:0 (RELACJA, FOTO)
Dzięki tej wygranej wydostała się ze strefy spadkowej I ligi.
Długo, bo od 30 września kibice Chojniczanki czekali na zwycięstwo swojego zespołu. Doczekali się w pierwszym meczu rundy wiosennej. Podopieczni Krzysztofa Brede pokonali w poniedziałek (13.02.) Skrę Częstochowa 2:0 i dzięki temu wydostali się ze strefy spadkowej I ligi.
Wynik otworzył w pierwszej połowie Tomasz Mikołajczak, który wykorzystał doskonałe podanie Daniela Szelągowskiego. W drugiej części gry do siatki gości trafił Adam Ryczkowski, któremu asystował Bartłomiej Kalinkowski.
„Może nie graliśmy idealnie i nie tak, jak chcielibyśmy grać, ale musieliśmy dopasować organizację gry do rywala” - mówił po meczu trener Krzysztof Brede.
Ten mecz dość taki wyrównany, jeśli chodzi o te taktyczne aspekty, no ale to my byliśmy skuteczni. Bardzo się cieszę z tego, że zagraliśmy tak, żeby wygrać ten mecz, dlatego doceniamy to. Z pełną pokorą podchodzimy do tego wszystkiego, co się dzisiaj działa, ale też budujemy na tym pewność siebie, że potrafimy skutecznie i mądrze grać.
Krzysztof Brede
W czasie pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Chojniczanki zadedykował to zwycięstwo dwóm osobom.
Wczoraj odwiedziłem też grób Jarka Armady, bo wiemy, że za chwilę jest rocznica jego śmierci. Szkoda, że go nie ma i myślę, że zadedykujemy mu to zwycięstwo. Ale muszę powiedzieć, że córka wychodząc z domu dzisiaj powiedziała: "tatuś, wygraj ten mecz". Ja go sam nie wygrałem, ale z drużyną. Tak że dwie dedykacje dla Jarka Armady, który tu jest zasłużoną osobą i musimy o nim pamiętać zawsze, no i dla córki, której obiecałem.
Krzysztof Brede
Posłuchaj całej konferencji prasowej z udziałem trenerów obu drużyn:
Krzysztof Brede i Jakub Dziółka

Przed meczem Michał Mikołajczyk został uhonorowany za 100 meczów w brwach Chojniczanki. Fot. Wojciech Piepiorka
Na stadionie przy Mickiewicza 12 w Chojnicach był nasz reporter Wojciech Piepiorka. Posłuchaj jak relacjonował mecz Chojniczanki ze Skrą Częstochowa na żywo w Wekened FM:
Relacja Wojciecha Piepiorki przed pierwszym gwizdkiem
Relacja Wojciecha Piepiorki w przerwie i rozmowa z Dawidem Frąckowiakiem
Relacja Wojciecha Piepiorki po końcowym gwizdku i rozmowa z Michałem Mikołajczykiem
Fortuna 1. liga: Chojniczanka Chojnice - Skra Częstochowa 2:0 (1:0)
Bramki: Tomasz Mikołajczak (8), Adam Ryczkowski (65).
Chojniczanka: Mateusz Kuchta - David Niepsuj (84 Grzegorz Szymusik), Marcin Grolik, Glib Bukhal, Michał Mikołajczyk - Adam Ryczkowski (76 Kamil Mazek), Szymon Drewniak, Paweł Czajkowski (63 Bartłomiej Kalinkowski), Daniel Szelągowski (76 Szymon Stróżyński) - Tomasz Mikołajczak (63 Filip Karbowy) - Patryk Tuszyński. Trener: Krzysztof Brede.
Skra: Jakub Bursztyn - Adam Mesjasz, Piotr Nocoń, Filip Kozłowski (77 Jakub Sangowski), Piotr Pyrdoł (73 Denis Gojko), Jan Flak (73 Gracjan Jaroch), Kamil Lukoszek (84 Mateusz Winciersz), Szymon Szymański, Bartłomiej Babiarz (77 Przemysław Sajdak), Adam Olejnik, Mateusz Machała. Trener: Jakub Dziółka.
Zobacz także:
- poniedziałek, 13 lutego 2023 9:09
Sport ◆ Chojnice
Na początek rundy wiosennej mecz z drużyną, która Chojniczance nie leży

O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- niedziela, 1 lutego 2026 10:22
Chojnice
Zbiórka protez kończyn dla Nepalczyków także w Chojnicach. "Szukamy różnych protez, protez od stopy, od kolana po całą nogę, oczywiście protezy ręki"
- niedziela, 1 lutego 2026 8:51
Chojnice
Po raz siódmy pobiegną dla Zbigniewa Wiśniewskiego alejkami Parku Tysiąclecia w Chojnicach
- niedziela, 1 lutego 2026 8:46
Sport ◆ Chojnice
Chojniczanka wygrała 3:2 sparing z pierwszoligowym Zniczem Pruszków. "Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu"
- 23
- sobota, 31 stycznia 2026 13:42
Chojnice
W sobotę (31.01) w Chojnicach odsłonięto nagrobek na zbiorowej mogile ofiar dwóch hitlerowskich zbrodni z Doliny Śmierci (FOTO)
- 33
- sobota, 31 stycznia 2026 11:50
Chojnice
Chojnice świętują 106. rocznicę powrotu do Macierzy. Był apel, kwiaty pod Bramą Człuchowską i fragment spektaklu (FOTO)
- sobota, 31 stycznia 2026 10:15
Gmina Chojnice
Jest zwycięzca przetargu na opracowanie projektów decyzji o warunkach zabudowy
- piątek, 30 stycznia 2026 15:41
Chojnice
Był pijany i posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 50 – letniego kierowcę audi zatrzymała policja w Chojnicach
- piątek, 30 stycznia 2026 14:26
Woj. Pomorskie
Europoseł Piotr Müller alarmuje: rząd nie zabezpieczył w budżecie pieniędzy na Via Pomeranię. Chodzi o 100 mln zł
- piątek, 30 stycznia 2026 13:21
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
IMGW ostrzega przed silnym mrozem w czterech powiatach w naszym regionie. Temperatura może lokalnie spaść nawet do minus 25 stopni Celsjusza
- piątek, 30 stycznia 2026 8:30
Chojnice
W tym roku powstanie ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż drogi wojewódzkiej 212. To trakt od Chojnic do osady Wolność
- piątek, 30 stycznia 2026 8:25
Chojnice
Koncert na 106-lecie powrotu Chojnic do ojczyzny. Już można się zgłaszać po darmowe zaproszenia
- 20
- czwartek, 29 stycznia 2026 13:26
Chojnice
Drzwi zamknięto po raz ostatni. Wkrótce wyburzenie budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnicach (FOTO)
- czwartek, 29 stycznia 2026 12:04
Człuchów ◆ Powiat Chojnicki
Obrońca radnego Eugeniusza W. zapowiada wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku. "Takie rozstrzygnięcie nie pozbawia mandatu radnego"
- czwartek, 29 stycznia 2026 10:13
Powiat Chojnicki
Poszukiwany listem gończym wpadł w ręce chojnickich kryminalnych. Za kratami posiedzi ponad 2 lata
- 6
- czwartek, 29 stycznia 2026 9:24
Gmina Konarzyny
Budżet jest skromny, ale za to bez kredytów. W gminie Konarzyny unikają pożyczek jak ognia (FOTO, ROZMOWA)
- 20
- czwartek, 29 stycznia 2026 8:32
Powiat Chojnicki
Emocje na spotkaniu dotyczącym budowy spalarni odpadów przy ZZO w Nowym Dworze. "Nie uszczęśliwiajcie nas na siłę" (FOTO)
- czwartek, 29 stycznia 2026 7:39
Chojnice
Wernisaż w Chojnickim Centrum Kultury. Dziś (29.01) "filmowe" obrazy Macieja Jarczyńskiego
- środa, 28 stycznia 2026 18:37
Sport ◆ Chojnice
Pierwsza sparingowa porażka Chojniczanki. Uległa innemu drugoligowcowi, Warcie Poznań 0:2. "Tak naprawdę my sobie sami te dwie bramki strzeliliśmy"
- środa, 28 stycznia 2026 13:05
Człuchów ◆ Powiat Chojnicki
Zapadł wyrok w sprawie radnego Eugeniusza W. Człuchowski sąd skazał go na grzywnę i koszty sądowe (AKTUALIZACJA)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Sport:
8:46Chojniczanka wygrała 3:2 sparing z pierwszoligowym Zniczem Pruszków. "Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu"
18:50O Pucharze Polski i przygotowaniach do wiosny w II lidze, ale też relacji z Marcinem Bułką i kursie UEFA Pro. Rozmawiamy z trenerem Chojniczanki Markiem Brzozowskim (WIDEO)
8:39Poznaliśmy terminarz Memoriału Karola Ćwiklińskiego w Chojnicach. W tym roku turniej odbędzie się systemem ligowym
18:37Pierwsza sparingowa porażka Chojniczanki. Uległa innemu drugoligowcowi, Warcie Poznań 0:2. "Tak naprawdę my sobie sami te dwie bramki strzeliliśmy"
10:07W Sępólnie Krajeńskim zakończyły się rozgrywki Sępoleńskiej Ligi Futsalu.W tym roku rozgrywki miały również wymiar charytatywny (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
10:48Opowiem Ci historię, odcinek 203. Starosta człuchowski Janusz Latalski herbu Prawdzic
10:24W przyszłym roku ruszy budowa skateparku w Dziemianach - zapewniają przedstawiciele tej gminy
10:22Zbiórka protez kończyn dla Nepalczyków także w Chojnicach. "Szukamy różnych protez, protez od stopy, od kolana po całą nogę, oczywiście protezy ręki"
10:21Władze Kamienia Krajeńskiego chcą pozyskać fundusze na uruchomienie nowej siłowni wewnętrznej
10:19Zespół "Scream" grający utwory Metalliki będzie jedną z gwiazd tegorocznych "Szelestów" w Sępólnie Krajeńskim
8:51Po raz siódmy pobiegną dla Zbigniewa Wiśniewskiego alejkami Parku Tysiąclecia w Chojnicach
8:46Chojniczanka wygrała 3:2 sparing z pierwszoligowym Zniczem Pruszków. "Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu"
7:35W gminie Czarne pojawiają się kolejne defibrylatory. Samorząd kupił ich piętnaście
13:42W sobotę (31.01) w Chojnicach odsłonięto nagrobek na zbiorowej mogile ofiar dwóch hitlerowskich zbrodni z Doliny Śmierci (FOTO)
12:12Starosta i radni chwalą powiat człuchowski za wynik 34. finału WOŚP. A szczególnie za Śniadanie z Sabatem



































































































































