Duże zmiany w komendzie KP PSP w Chojnicach. W budynku powstała między innymi dodatkowa klatka schodowa. Dzięki niej strażacy szybciej mogą dobiec do wozów bojowych i ruszyć na akcję. Komendanta cieszą też zakupy sprzętu, szczególnie pojazdów dla komendy PSP, ale także jednostek OSP.
Weszła też w życie nowa ustawa o strażakach ochotnikach. Wprowadziła ona między innymi dodatek do emerytury dla druhów, którzy regularnie wyjeżdżali na akcje ratunkowe.
- Przyznanie świadczeń ratowniczych dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy przez co najmniej 25 lat w przypadku panów i 20 lat w przypadku pań, wyjeżdżali do zdarzeń. W powiecie chojnickim zostało przyznanych 270 takich świadczeń, gdzie co miesiąc do emerytury około 200 zł dodatkowo za służbę, która była na rzecz państwa polskiego wykonywana przez te lata, dostają takie świadczenie strażacy ochotnicy.
Mówi komendant powiatowy KP PSP w Chojnicach Błażej Chamier Cieminski.
Dowiedz się więcej:
Większe uprawnienia strażaków-ochotników oraz dodatek do emerytury - to niektóre z zapisów nowej ustawy o strażakach OSP. O tym oraz remoncie w budynku komendy powiatowej z komendantem KP PSP w Chojnicach Błażejem Chamier Cieminskim rozmawiał reporter Weekend FM Stanisław Kamiński:
Z komendantem Błażejem Chamier Cieminskim rozmawiał Stanisław Kamiński.















