
- 50
- niedziela, 5 lutego 2023 20:36
Sport ◆ Chojnice
W tym turnieju wyniki schodzą na drugi plan. Za nami XI Memoriał Karola Ćwiklińskiego w Chojnicach. "Najważniejsza jest pamięć" (FOTO)
Wygrał zespół BootTime Produkcja Łodzi.
Rzuty karne potrzebne były do rozstrzygnięcia meczu finałowego XI Memoriału Karola Ćwiklińskiego w Chojnicach. W podstawowym czasie gry ekipa BootTime Produkcja Łodzi remisowała z Termoventem 1:1, ale w rzutach karnych ta pierwsza wygrała 2:1.
W tym dwudniowym turnieju - choć od lat stoi on na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym - wyniki schodzą jednak na drugi plan. Najważniejsza jest pamięć o Karolu Ćwiklińskim – bramkarzu juniorskich zespołów Red Devils Chojnice, który 15 lat temu zginął w wypadku drogowym, mając zaledwie 16 lat.
Staramy się memoriał organizować zawsze blisko urodzin Karola. Karol 2 lutego obchodziłby 31. urodziny. W taki sposób tylko i wyłącznie możemy upamiętnić Karola. Fajnie by było, jak by tego memoriału nie było. No to jest proste i logiczne. No niestety... Takie jest życie. I taka jest forma pamięci. Myślę, że nam to dosyć fajnie wychodzi. Ale tak jak mówię - nie to jest najważniejsze. Najważniejsza jest pamięć.
Krystian Kazmierczak
Mówi Weekend FM jeden z organizatorów memoriału Krystian Kazmierczak, prywatnie kolega Karola. Turniej zamknęła Ewa Ćwiklińska, mama zmarłego 16-latka
Jakieś czas temu przeczytałam takie słowa, które myślę, że są pięknym podsumowaniem tego, co się tutaj wydarzyło: "Nikt nie rodzi się mistrzem, tylko się nim staje, dzięki ciężkiej pracy, poświęceniu i pasji, którą realizuje". A ja życzę wam, żebyście byli mistrzami w codziennym życiu.
Ewa Ćwiklińska
W czasie turnieju udało się zebrać ok. 10 tys. zł na rzecz Aleksa z Chojnic, chorego na SMA. Organizatorzy planują też kupić karmę dla psów z chojnickiego „Przytuliska”.
XI Memoriał Karola Ćwiklińskiego - wyniki fazy finałowej
1/8 finału: OSB Banda – UKS Orion Ogorzeliny 0:2;
BootTime Produkcja Łodzi – Osiedle Kolejowe 4:0;
Falanga Chojnice – Obkas 1:0;
Kleo Meble – Lave Domy Skandynawskie 1:1, k. 3:2;
Czarne Sokoły – Grom Barkowo 2:0;
Suma – Dachy Szopiński 0:3;
Presto Stal – Pro Efekt Piotrex 1:1, k. 1:2;
Termovent – Reprezentacja TVP 3:0.
Ćwierćfinały: BootTime Produkcja Łodzi – Pro Efekt Piotrex 2:2, k. 4:3;
Dachu Szopiński – Falanga Chojnice 0:0, k. 2:1;
Termovent – UKS Orion Ogorzeliny 4:0;
Kleo Meble – Czarne Sokoły 1:0.
Półfinały: Kleo Meble – Termovent 2:3;
BootTime Produkcja Łodzi – Dachy Szopiński 2:0.
Mecz o trzecie miejsce: Kleo Meble – Dachy Szopiński 1:5.
Finał: BootTime Produkcja Łodzi – Termovent 1:1, k. 2:1.
XI Memoriał Karola Ćwiklińskiego – nagrody indywidualne
Najlepszy zawodnik: Dawid Schulz (Termovent).
Najlepszy bramkarz: Mateusz Żakowski (BootTime Produkcja Łodzi).
Król strzelców: Mateusz Remiszka – 8 goli (BootTime Produkcja Łodzi).
Punktacja kanadyjska: Patryk Drewek - 7 goli i 2 asysty (Termovent).
Najlepszy asystent: Dominik Rybacki - 5 asyst (Dachy Szopiński).
Najładniejsza bramka turnieju: Patryk Kubiszewski (Suma).
Najszybciej strzelona bramka: Kamil Jankowski - 11 sekunda (Reprezentacja TVP).
Najmłodsi zawodnicy: Maksymilian Szopiński - rocznik 2017 (Dachy Szopiński) oraz Teodor Frymark - rocznik 2016 (Termovent).
Najmłodszy bramkarz: Jakub Lepak - rocznik 2005 (Karo Meble).
Drużyna Fair Play: OSB Banda - tylko 4 faule w turnieju.
Zobacz także:
- 15
- sobota, 4 lutego 2023 9:59
Sport ◆ Chojnice
"Jedenasty turniej to wielka sprawa". Ruszył Memoriał Karola Ćwiklińskiego w Chojnicach (FOTO)

- piątek, 9 maja 2025 11:43
Powiat chojnicki
Kryteria udzielania przez powiat chojnicki dotacji stowarzyszeniom do poprawki? Jedna z radnych uważa, że to konieczne
- piątek, 9 maja 2025 10:58
Gmina Czersk
Czerscy radni rozmawiali o wilkach. Nie udało się jednak uzgodnić treści apelu do ministerstwa środowiska
- 10
- piątek, 9 maja 2025 7:53
Chojnice
W chojnickim ratuszu zorganizowano spotkanie z okazji 80 rocznicy zakończenia II wojny światowej (FOTO)
- piątek, 9 maja 2025 7:52
Sport ◆ Chojnice
Ponad 300 zawodników wystartuje w Chojnickich Biegach Strażackich. W sobotę 41. edycja biegu na 10 km
- piątek, 9 maja 2025 7:08
Chojnice
Trwa renowacja fontanny na chojnickim rynku. To najbardziej kompleksowy remont od 24 lat
- piątek, 9 maja 2025 6:53
Gmina Chojnice
Jest zarząd, rada nadzorcza i statut. Odbyło się walne zgromadzenie założycieli Spółdzielni Energetycznej gminy Chojnice
- czwartek, 8 maja 2025 11:44
Powiat chojnicki
Aż sześciu poszukiwanych mężczyzn zatrzymali wczoraj (07.05) policjanci w powiecie chojnickim
- czwartek, 8 maja 2025 10:53
Chojnice
W chojnickim ratuszu dziś (8.05) dwa wydarzenia: w 80. rocznicę zakończenia wojny i z okazji promocji książki o zabójstwie Ernsta Wintera
- czwartek, 8 maja 2025 10:29
Gmina Czersk
Przedszkole w Łęgu w gminie Czersk ma być uruchomione jeszcze w maju. "Ja mam wielką nadzieję i wiem, że tak będzie"
- czwartek, 8 maja 2025 10:22
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice chce, żeby jezioro w Ostrowitem przeszło na jej własność. Samorząd ma plany związane z tym akwenem
- czwartek, 8 maja 2025 8:41
Chojnice
Przedstawiciel dawnej opozycji Andrzej Dolny został prezesem Chojnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (ROZMOWA)
- czwartek, 8 maja 2025 6:55
Chojnice
Wernisaż w Chojnickim Centrum Kultury. Swoje rzeźby pokaże tu Bolesław Mielewczyk
- czwartek, 8 maja 2025 6:54
Sport ◆ Chojnice
W sobotę odbędzie się 41. edycja Chojnickich Biegów Strażackich. Organizatorzy uprzedzają kierowców o utrudnieniach
- środa, 7 maja 2025 11:26
Gmina Chojnice
Upływa termin zgłoszeń do loterii meldunkowej gminy Chojnice. "Prawie setka zgłoszeń już wpłynęła do urzędu gminy"
- środa, 7 maja 2025 8:11
Chojnice
Mieszkańcy proszą o dodatkowe oznakowanie na zachodnim obejściu Chojnic. Chodzi o znaki ograniczenia prędkości
- środa, 7 maja 2025 7:43
Chojnice
Festiwal Piosenki Obcojęzycznej "EURO-SONG" dziś (7.05) w Chojnicach
- wtorek, 6 maja 2025 13:47
Gmina Chojnice
Rusza naprawa torowiska w Silnie. Przejazd od 7 maja będzie przez tydzień zamknięty. Wyznaczono objazdy
- wtorek, 6 maja 2025 11:30
Gmina Czersk
Postępuje budowa zadaszonego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Gotelpiu
- wtorek, 6 maja 2025 10:31
Chojnice
19-latek z Chojnic zatrzymany po pościgu ulicami miasta. Stwarzał realne zagrożenie dla bezpieczeństwa
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
7:52Ponad 300 zawodników wystartuje w Chojnickich Biegach Strażackich. W sobotę 41. edycja biegu na 10 km
7:52Człuchów będzie gospodarzem Rozpoczęcia Sezonu Lekkoatletycznego 2025
6:54W sobotę odbędzie się 41. edycja Chojnickich Biegów Strażackich. Organizatorzy uprzedzają kierowców o utrudnieniach
7:39Dwa krążki Boxing Team Chojnice na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (FOTO)
10:21300 zawodników rywalizowało w majowy weekend w Mistrzostwach Strefy Północnej w motocrossie w Więcborku (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
11:43Kryteria udzielania przez powiat chojnicki dotacji stowarzyszeniom do poprawki? Jedna z radnych uważa, że to konieczne
10:58Czerscy radni rozmawiali o wilkach. Nie udało się jednak uzgodnić treści apelu do ministerstwa środowiska
9:29Będą "robocze" konsultacje z projektantami obwodnic Kamienia i Sępólna Krajeńskiego (ROZMOWA)
7:53W chojnickim ratuszu zorganizowano spotkanie z okazji 80 rocznicy zakończenia II wojny światowej (FOTO)
7:52Ponad 300 zawodników wystartuje w Chojnickich Biegach Strażackich. W sobotę 41. edycja biegu na 10 km
7:52Jest nowa impreza dla miłośników ciężkich brzmień w Człuchowie. Dziś (9.05.) Metal May Attack
7:52Człuchów będzie gospodarzem Rozpoczęcia Sezonu Lekkoatletycznego 2025
7:08Trwa renowacja fontanny na chojnickim rynku. To najbardziej kompleksowy remont od 24 lat
6:53Jest zarząd, rada nadzorcza i statut. Odbyło się walne zgromadzenie założycieli Spółdzielni Energetycznej gminy Chojnice
6:53Burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło rozważa pozwy za wpisy w Internecie po pożarze baraku w Człuchowie