Strażacy z Leśna w gminie Brusy kupili kamerę termowizyjną

Kamera termowizyjna wraz z osprzętem kosztowała 16 tys. zł.

Strażacy z Leśna w gminie Brusy kupili kamerę termowizyjną
Fot. OSP w Leśnie

Ten zakup spędzał im sen z powiek, ale w końcu udało sie pozyskać potrzebną kwotę i kupić sprzęt. Jednostka OSP w Leśnie w gminie Brusy wzbogaciła się niedawno o kamerę termowizyjną. Urządzenie jest bardzo pomocne przy gaszeniu pożarów, może być także używane do poszukiwań osób w otwartym terenie:

- Naszym założeniem było, żeby ułatwić pracę strażaków, ratowników, przebywających w strefie pożaru, gdzie występuje często bardzo duże zadymienie. Kamera pozwoli na szybką lokalizację źródła ognia, co przyczyni się do zmniejszenia strat popożarowych, czy też pozwoli na lokalizację osób poszkodowanych, przebywających właśnie w takiej strefie, gdzie występuje właśnie to silne zadymienie.

Mirosław Radtke

Mówi Weekend FM prezes OSP w Leśnie Mirosław Radtke.

Kamera termowizyjna wraz z osprzętem kosztowała 16 tys. zł. Po 5 tysięcy złotych zakupy dofinansowały Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, gmina Brusy oraz Nadleśnictwo Przymuszewo. Pozostałe pieniądze z własnych środków przekazali strażacy z jednostki w Leśnie.

Strażacy z Leśna w gminie Brusy kupili kamerę termowizyjną

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno