Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi po raz kolejny zostało Złotą Szkołą. Tytuł zdobyło w sumie po raz ósmy, ale po raz szósty z rzędu. Placówka utrzymuje wysoki poziom i góruje w corocznych rankingach branżowego miesięcznika "Perspektywy". Jak było w tym roku? To sprawdziła reporterka Weekend FM Aneta Czupryniak.
W rankingu głównym, na 500 techników w kraju, tucholski leśnik zajął 31 lokatę. W wojewódzkim, w którym mierzył się z 73 innymi szkołami, był trzeci. Pierwszy jednak wśród 11 techników leśnych, dla których organem prowadzącym jest Minister Klimatu i Środowiska. To najcenniejsze wyróżnienie i jednocześnie złota tarcza. Jak ustaliliśmy, ujęte w rankingu szkoły oceniano pod kątem sukcesów w olimpiadach, na maturze i egzaminach zawodowych.














