Ponad dwa miliony złotych dofinansowania na budowę skateparku otrzymała gmina Sępólno Krajeńskie. Pieniądze, które stanowią 85% kosztów, spłynęły do miasta tuż przed końcem poprzedniego roku. Inicjatywa budowy skateparku powstała przy Radzie Rodziny, która zbierała podpisy pod petycją dotyczącą jego budowy.
Ma on stanąć na Placu Przyjaźni, w miejscu obecnej siłowni plenerowej.
- Z tego się bardzo cieszymy, bo jest to projekt naszych dzieci, stowarzyszeń, poparty też przez rajców Rady Miejskiej, długo oczekiwany i myślę, że wreszcie to marzenie naszych dzieci i naszej młodzieży się spełni w roku 2023.
Mówi Weekend FM burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski. Przetarg zostanie ogłoszony niedługo, bo gmina ma już i projekt techniczny, i pozwolenia na budowę.



















