Władze Więcborka rozstrzygają właśnie przetarg na zagospodarowanie odpadów komunalnych. Jeśli uda się zaakceptować złożone oferty, w Więcborku nie będzie podwyżki opłaty śmieciowej.
Przypomnijmy, że w tej gminie zdecydowano się na ogłoszenie przetargu tylko na zagospodarowanie odpadów. Wywozem, tak jak dotychczas, ma się zajmować tutejszy Zakład Gospodarki Komunalnej. W związku z tym wpłynęło w sumie sześć ofert na każdą z frakcji śmieciowych:
- Trwa cała procedura wzywania do uzupełnień, do wyjaśnień niektórych złożonych ofert. Troszeczkę jest to skomplikowane i czasochłonne, ale myślę, że tutaj możemy być spokojni. Analizując oferty, które wpłynęły do nas, jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg zgodnie ze złożonymi ofertami, to nasi mieszkańcy te stawki będą mieli utrzymane na dotychczasowym poziomie.
Mówi Weekend FM burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski. Władze gminy mają jeszcze trochę czasu, bo stara umowa obowiązuje do końca stycznia.














