Przetarg rozstrzygnięty, umowa podpisana. Władze Sępólna Krajeńskiego przekazują gospodarkę odpadami komunalnymi nowej firmie. Jak już informowaliśmy w Weekend FM, najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła złotowska firma Novago, co kończy kilkuletnią obsługę wywozu śmieci przez gminny Zakład Gospodarki Komunalnej.
Oferta była na tyle atrakcyjna, że nie ma potrzeby podnoszenia opłaty śmieciowej. Są jednak obawy, jak będzie wyglądał harmonogram odbioru odpadów i jak nowa firma poradzi sobie na nowym dla niej terenie:
- Mam nadzieję, że ta zmiana nastąpi w miarę płynnie, żeby nie było tu jakiejś sytuacji takiej, że gdzieś nie zostały odebrane odpady. Przy podpisaniu umowy miałem też poproszonego prezesa naszego ZGK i wyraziliśmy taką prośbę, żeby między sobą też przekazali wszelkie dostępne dane.
Mówi Weekend FM burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.
Obecnie opłata śmieciowa w gminie Sępólno Krajeńskie wynosi 31 zł od osoby.















