Napisz do nas:

• piątek, 16 grudnia 2022 15:35

SportChojnice

Chojniczanka przegrała 0:2 w sparingu z Widzewem Łódź

Trzecią drużyna po rundzie jesiennej w Ekstraklasie lepsza w meczu sparingowym od przedostatniej drużyny I ligi.

Chojniczanka przegrała 02 w sparingu z Widzewem Łódź

Trzecią drużyna po rundzie jesiennej w Ekstraklasie lepsza w meczu sparingowym od przedostatniej drużyny I ligi. W drugim tej zimy meczu kontrolnym Chojniczanka przegrała 0:2 z Widzewem Łódź. Mecz rozegrano dziś (16.12.) w Toruniu.

"Był to bardzo pożyteczny, szybki i dynamiczny sparing. Z takim przeciwnikiem zaangażowanie motoryczne musi być bardzo wysokie i z tego jestem zadowolony" - ocenia trener Chojniczanki Krzysztof Brede.

- Na pewno cały czas trzeba pracować nad skutecznością, bo stwarzając z takim przeciwnikiem jak Widzew 4 sytuacje można powiedzieć 100% musimy przynajmniej 2, czyli 50% z tego wykorzystać, a przeciwnik po przechwycie piłki zachował się bardzo dobrze, wyprowadził kontratak, skończył to bramką i w drugiej sytuacji uderzenie zza pola karnego powoduje, że pada bramka.

Krzysztof Brede

Piłkarze Chojniczanki będą trenować wspólnie do 22 grudnia. Potem czeka ich świąteczno-noworoczna przerwa. Kolejny etap przygotowań do rundy wiosennej ruszy 2 stycznia.

Sparing: Widzew Łódź - Chojniczanka 2:0 (1:0)

Bramki: Juljan Shehu (26), Łukasz Zjawiński (62).

Widzew, I połowa: Henrich Ravas - Serafin Szota, Bożidar Czorbadżijski, Hubert Lenart - Mato Milos, Juliusz Letniowski, Juljan Shehu, Ernest Terpiłowski, Bartłomiej Pawłowski, Dominik Kun - Łukasz Zjawiński. II połowa: Jan Krzywański - Krystian Szymocha, Mateusz Żyro, Patryk Stępiński - Paweł Zieliński, Filip Zawadzki, Juljan Shehu (62 Łukasz Plichta), Jakub Sypek, Bartłomiej Pawłowski (62 Mateusz Kempski), Dominik Kun - Łukasz Zjawiński. Trener: Janusz Niedźwiedź.

Chojniczanka, I połowa: Mateusz Kuchta - David Niepsuj, Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Szymon Zimnicki - Adam Ryczkowski, Szymon Drewniak, Bartłomiej Kalinkowski, Tomasz Mikołajczak, Szymon Stróżyński (30 Kamil Mazek) - Patryk Tuszyński. II połowa: Mateusz Kuchta - Czesław Raburski, Sebastian Golak, Mateusz Bartosiak, Michał Mikołajczyk - Kamil Mazek (59 Konrad Formela), Paweł Czajkowski, Sam van Huffel, Filip Karbowy, Adam Ryczkowski (74 David Niepsuj) - Szymon Skrzypczak. Trener: Krzysztof Brede.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.