Ma 24 lata, jest nominalnie prawym obrońcą, w przeszłości występował m.in. w Błękitnych Stargard i Warcie Poznań, a właśnie rozwiązał kontrakt z ekstraklasową Koroną Kielce. Grzegorz Szymusik, bo o nim mowa, jest pierwszym zawodnikiem, który zasilił Chojniczankę w zimowym okienku transferowym. Podpisał kontrakt do połowy 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.
"Grzegorz bardzo mocno wpisuje się w profil piłkarza, którego potrzebowaliśmy. A szukaliśmy zawodnika na bok obrony, który będzie mógł zabezpieczyć zarówno prawą, jak i lewą stronę" - mówi Weekend FM dyrektor sportowy Chojniczanki Dawid Frąckowiak.
- Grzegorz jest zawodnikiem, który zbierał już doświadczenia na poziomie 1. ligi i ekstraklasy. Ja osobiście znam go ze wspólnej pracy w Warcie Poznań. Trener Brede też bardzo mocno do Grzegorza był przekonany, w związku z tym nie mieliśmy praktycznie żadnych wątpliwości co do pozyskania jego, jak pojawiła się taka możliwość.
Nowego nabytku Chojniczanki zabraknie w dzisiejszym (16.12.) meczu sparingowym z ekstraklasowym Widzewem Łódź, który rozpoczyna się w Toruniu. Treningi z chojnickim pierwszoligowcem Grzegorz Szymusik rozpocznie w przyszłym tygodniu.















