"Leśnicy w służbie Niepodległej". Za nami pierwsza taka konferencja w Człuchowie (FOTO)

Organizowało ją Nadleśnictwo Człuchów wraz ze szczecineckim oddziałem Polskiego Towarzystwa Leśnego.

Leśnicy w służbie Niepodległej. Za nami pierwsza taka konferencja w Człuchowie FOTO
fot. Waldemar Feculak/nadesłane

Galeria zdjęć, fot. Waldemar Feculak/nadesłane

  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane
  • fot. Waldemar Feculak/nadesłane

Najpierw była msza w intencji leśników, potem złożenie kwiatów pod pomnikiem na placu Bohaterów, a następnie część w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie: prelekcje, wykłady, projekcje filmów, a na zakończenie koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych. Tak przebiegała wczorajsza (9.11.) konferencja naukowa "Leśnicy w służbie Niepodległej". Organizowało ją Nadleśnictwo Człuchów wraz ze szczecineckim oddziałem Polskiego Towarzystwa Leśnego.

"Świadomość społeczna co do naszej działalności coraz bardziej spada i ta konferencja jest próbą uświadomienia społeczeństwa o pracy leśników" - mówi Weekend FM nadleśniczy Nadleśnictwa Człuchów Sławomir Kmiecik.

- Zaprosiliśmy lokalnych włodarzy i władze samorządowe, naczelników, kierowników urzędów powiatowych z miasta i z zasięgu naszego działania, aby uświadomić ich, co robimy w tym lesie, po co jest leśnik, chcemy odpowiedzieć na pytanie, czy lasy w Polsce są w bezpiecznych rękach i m.in. w tym dniu niepodległościowym uczcić pamięć naszych kolegów, którzy zginęli w wojnach światowych.

Sławomir Kmiecik

Konferencja odbyła się po raz pierwszy, ale - jak zapewniają organizatorzy - ma być od teraz cyklicznym wydarzeniem.

Leśnicy w służbie Niepodległej. Za nami pierwsza taka konferencja w Człuchowie FOTO

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno