Chojniccy radni przyjęli uchwałę, dzięki której mogą być wypłacane dodatki na inne niż węglowe źródła ciepła

MOPS rozpocznie wypłatę zaraz po długim weekendzie.

Chojniccy radni przyjęli uchwałę, dzięki której mogą być wypłacane dodatki na inne niż węglowe źródła ciepła
fot. Anna Zajkowska

Od najbliższego poniedziałku (14.11.) MOPS w Chojnicach ropocznie wypłatę dodatków dla tych, którzy ogrzewają swoje domy innymi niż węgiel źródłami ciepła. Wczoraj (9.11.), na specjalnie zwołanej sesji, miejscy radni podjęli uchwałę w tej sprawie:

- Musimy przyjąć środki, które pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, dlatego nie można ich przyjąć zarządzeniem burmistrza, bo nie jest to dotacja, tylko właśnie środki, o których musi zdecydować Rada Miejska, żeby mieszkańcy mogli otrzymać szybko pieniądze na pozostałe źródła ciepła inne niż węgiel, musieliśmy się dzisiaj spotkać.

Wioletta Szreder

Wyjaśniała radnym skarbnik miasta Wioletta Szreder. Pieniądze, jakie otrzymają, którym wcześniej na podstawie składanych deklaracji je przyznano, to 3 tys. zł dla ogrzewających pelletem, 2 tys. zł olejem opałowym, 1 tys. zł drewnem kawałkowym oraz 500 zł dla używających gazu LPG.

Chojniccy radni przyjęli uchwałę, dzięki której mogą być wypłacane dodatki na inne niż węglowe źródła ciepła

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno