Od najbliższego poniedziałku (14.11.) MOPS w Chojnicach ropocznie wypłatę dodatków dla tych, którzy ogrzewają swoje domy innymi niż węgiel źródłami ciepła. Wczoraj (9.11.), na specjalnie zwołanej sesji, miejscy radni podjęli uchwałę w tej sprawie:
- Musimy przyjąć środki, które pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, dlatego nie można ich przyjąć zarządzeniem burmistrza, bo nie jest to dotacja, tylko właśnie środki, o których musi zdecydować Rada Miejska, żeby mieszkańcy mogli otrzymać szybko pieniądze na pozostałe źródła ciepła inne niż węgiel, musieliśmy się dzisiaj spotkać.
Wyjaśniała radnym skarbnik miasta Wioletta Szreder. Pieniądze, jakie otrzymają, którym wcześniej na podstawie składanych deklaracji je przyznano, to 3 tys. zł dla ogrzewających pelletem, 2 tys. zł olejem opałowym, 1 tys. zł drewnem kawałkowym oraz 500 zł dla używających gazu LPG.















