Reklama
- niedziela, 16 października 2022 20:22
SPORT:
"Niesamowite uczucie". Patryk Kosmalski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego mistrzem Europy w olimpijskiej klasie 49er!
Sukces osiągnął wraz z Tomaszem Lewandowskim z AZS-u AWFiS Gdańsk.

Tomasz Lewandowski (z lewej) i Patryk Kosmalski. Fot. archiwum Patryka Kosmalskiego/materiały prasowe
„Nie spodziewaliśmy się, że osiągnięcie takiego sukcesu jest w ogóle możliwe” - przyznaje Weekend FM Patryk Kosmalski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Zawodnik z Charzyków wygrał Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 23 w olimpijskiej klasie 49er. Sukces osiągnął jako sternik załogi, w której pływa wraz z Tomaszem Lewandowskim z AZS-u AWFiS Gdańsk. Ich osada wyprzedziła na podium Hiszpanów i Belgów.
Jest to niesamowite uczucie. Jest to nasze chyba pierwsze takie osiągnięcie w ogóle międzynarodowe. Raz miałem kiedyś medal Mistrzostw Europy brązowy, ale to było w drużynowych, a indywidualnie pierwszy raz medal mistrzowski. Wielkie szczęście!
Patryk Kosmalski
Sukces jest tym większy, że Kosmalski i Lewandowski dopiero w tym roku zaczęli pływać na łodzi klasy 49er. Do czempionatu Starego Kontynentu na jeziorze Balaton na Węgrzech podeszli z marszu. Efekt był taki, że każdy z siedmiu wyścigów zakończyli w pierwszej dziesiątce, trzy na podium, a dwa wygrali.
Pływaliśmy na tej łódce, no nie wiem, tak z osiem dni przed tymi regatami. I tak naprawdę nie sparowaliśmy się z żadną inną załogą przed tymi regatami. Czyli przyjechaliśmy tak o, po prostu, na świeżości. I jak to wyszło? W pierwszych wyścigach tak się rozgrzewaliśmy, sprawdzaliśmy jak to w grupie, potem jak się rozkręciliśmy, to już nikt nas nie mógł zatrzymać.
Patryk Kosmalski
Dodaje Weekend FM Patryk Kosmalski.
Zobacz także:
- piątek, 16 września 2022 17:14
SPORT: Sportowy Weekend nr 185
Kosmalski mierzy w Igrzyska Olimpijskie za sześć lat, TS Chojnice debiutuje w IV lidze, a Yacht Klub Człuchów świętuje 25-lecie

- galeria: 16
- niedziela, 1 października 2023 8:06
Gmina Chojnice:
Krowy na łąkach pełnych trawy i ziół i zielone, czyli zdrowe mleko - w Charzykowach podsumowano projekt
- galeria: 9
- sobota, 30 września 2023 23:06
CZERSK:
Otwarcie muszli koncertowej i boisk plażowych w parku Borowiackim w Czersku(FOTO)
- galeria: 18
- sobota, 30 września 2023 15:16
CZERSK:
Akcja „Jedno dziecko, jedno drzewo” w Czersku. Rodzice najmłodszych dzieci posadzili drzewa swoim pociechom(FOTO)
- sobota, 30 września 2023 8:24
Chojnice:
Chojnice: W niedzielę (1.10) charytatywna akcja nauki wspinaczki sportowej
- sobota, 30 września 2023 8:01
SPORT:
Chojniczanka wraca do rywalizacji o drugoligowe punkty. Dziś (30.09.) zagra z Hutnikiem Kraków
- piątek, 29 września 2023 15:53
SPORT: Sportowy Weekend nr 225
"Ostatnie zwycięstwa w lidze dały nam oddech, którego potrzebowaliśmy". Grzegorz Szymusik w studiu Weekend FM
- galeria: 20
- piątek, 29 września 2023 14:34
CHOJNICE:
Jubileusz 50-lecia sformowania 34 Chojnickiego batalionu Radiotechnicznego w Nieżychowicach (FOTO, WIDEO)
- piątek, 29 września 2023 12:39
Chojnice: Gość Weekend FM
"Kawa musi być dobra, zmielona przed samym zaparzeniem. Ważna jest także woda"- mówi Aleksandra Cabaj. Dziś Światowy Dzień Kawy
- piątek, 29 września 2023 11:05
Chojnice:
W Chojnicach rozpoczynają się Dni Kultury Japonii. Cykl wydarzeń połączony jest z 30-leciem Chojnickiego Stowarzyszenia Aikido
- piątek, 29 września 2023 10:38
Gmina Czersk:
W sobotę (30.09) druga edycja Święta Bani i Pszczół w Złotowie w gminie Czersk
- piątek, 29 września 2023 10:37
Czersk:
Czersk: Otwarcie muszli koncertowej i boisk plażowych oraz sadzenie drzew Parku Borowiackim
- piątek, 29 września 2023 9:11
GMINA CHOJNICE:
Kolizja auta osobowego na DW 236 w okolicach Drzewicza w powiecie chojnickim. Jedna osoba została poszkodowana
- galeria: 12
- piątek, 29 września 2023 8:37
Chojnice:
W Chojnicach powstała nieodpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego (FOTO)
- piątek, 29 września 2023 8:20
REGION:
Region: Społecznicy odebrali granty przyznane przez Fundację Enea. Uroczystość odbyła się w Konarzynach w powiecie chojnickim
- galeria: 3
- czwartek, 28 września 2023 18:09
GMINA CHOJNICE:
Wypadek ciężarówki w Klawkowie koło Chojnic. Kierowca prawdopodobnie zasłabł za kierownicą
"Opowiem Ci historię"
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:

20:48"Żeby być mocnym i silnym". Chojniczanka wygrała w lidze po raz trzeci z rzędu. Pokonała Hutnika w Krakowie 2:0
15:53"Ostatnie zwycięstwa w lidze dały nam oddech, którego potrzebowaliśmy". Grzegorz Szymusik w studiu Weekend FM
19:03Chojniczanka odpadła z Pucharu Polski. Pomimo dobrej drugiej połowy, przegrała z Resovią Rzeszów 2:3 (RELACJA, FOTO)
9:17W ten weekend Wieloboje Uniwersalne w Chojnicach. Konkurencje będą rozgrywane w Chojnicach i Brusach
8:03W Pucharze Polski z Resovią Rzeszów. Chojniczanka podejmie dziś (27.09.) pierwszoligowca
Reklama
Reklama
Polska i Świat:
Prezes NIK przekazał wyniki kontroli w sprawie pandemii do CBA. KPRM "nie wywiązała się należycie z obowiązków"
zobacz wideoMnożą się ataki na polityków opozycji. "Język nienawiści prowadzi do akceptacji dla przemocy"
zobacz wideoMinistrowie rolnictwa Polski i Ukrainy spotkali się wirtualnie w sprawie wznowienia rozmów o transferze zboża
zobacz wideoStudentów nie stać na wynajem mieszkań, więc szturmują akademiki
zobacz wideoWraca możliwość "skasowania" punktów karnych kursem. Eksperci krytykują, a piraci zacierają ręce
zobacz wideo
Ostatnio dodane artykuły
12:41Tragiczny wypadek na ulicy Sępoleńskiej w Tucholi. Nie żyje pasażer auta, które uderzyło w drzewo
8:21Tucholski policjant i jego służbowy pies najlepsi w XX Kynologiczych Mistrzostwach Policji
8:17Tragiczny wypadek w pobliżu Grabówka w powiecie kościerskim. 16–letni pasażer seata zginął na miejscu(AKTUALIZACJA)
8:09Powstanie sztuczna nawierzchnia na bocznym boisku stadionu miejskiego w Sępólnie Krajeńskim
8:06Krowy na łąkach pełnych trawy i ziół i zielone, czyli zdrowe mleko - w Charzykowach podsumowano projekt
8:04Trwa przebudowa kilku ulic na terenie Kamienia Krajeńskiego
8:02Gmina Chojnice wybuduje ulicę ks. Mańkowskiego w Nowej Cerkwi
8:00Radny z Tucholi konsekwentny w walce z paleniem papierosów przez uczniów
7:19Opowiem ci historię, odcinek 99. Proboszcz chojnicki ks. Jan Banner i jego zapiski o XVI-wiecznych Chojnicach
sobota
23:06Otwarcie muszli koncertowej i boisk plażowych w parku Borowiackim w Czersku(FOTO)