W Koczale jest drugi defibrylator AED. Urządzenie zostało zamontowane na elewacji Urzędu Gminy

Urządzenie kosztowało około 8 tys. zł.

W Koczale jest drugi defibrylator AED. Urządzenie zostało zamontowane na elewacji Urzędu Gminy
fot. Wojciech Piepiorka

Jeden był już na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Koczale, a drugi został zamontowany przy wejściu do Urzędu Gminy. W Koczale jest drugi defibrylator AED. To automatyczne urządzenie, które w bezpieczny sposób każdy może użyć do ratowania życia:

- Złożyliśmy wniosek o takie urządzenie z uwagi na to, że posiadamy na terenie gminy tylko jedno umiejscowione w straży pożarnej, a gmina mimo tego, że jest małą gminą, ma teren dosyć rozległy i miejsca, do których trzeba czasem dotrzeć z udzieleniem pomocy jest sporo i nei zawsze tutaj urządzenie, które jest w straży pożarnej mogłoby być wykorzystane załóżmy w dwóch miejscach.

Grzegorz Pietrzak

Mówi Weekend FM wójt gminy Koczała Grzegorz Pietrzak.

Jak dodaje, urządzenie kosztowało około 8 tys. zł. Zamontowane zostało na elewacji Urzędu Gminy, bo tu mogło zostać objęte monitoringiem.

W Koczale jest drugi defibrylator AED. Urządzenie zostało zamontowane na elewacji Urzędu Gminy

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno