W Brusach na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się w niedzielę (4.09.) XV Zaborski Turniej Petanque. Do rywalizacji, do tej pochodzącej z Francji towarzyskiej gry z elementami zręcznościowymi, znanej także jako bule, stanąć mogą dzieci do 14 roku życia, kobiety i mężczyźni. Będzie także turniej na celność rzutu. Start imprezy zaplanowano na godzinę 13.00. Od 12.00 przy szkole będą przyjmowane zapisy zawodników.
Zasady są tak proste, że wytłumaczenie komuś na czym to polega zajmuje dosłownie kilka chwil. W takim standardowym zestawie do gry w bule zawsze jest mała kulka drewniana, nazywana potocznie świnką, którą rzucamy. Następnie każdy z zawodników ma swoje kule i chodzi o to żeby jak najbliżej swoje kule rzucić do tej małej kulki. Do tej świnki.
Mówi Weekend FM organizator Zaborskiego turnieju petanque Arkadiusz Frymark.















