Nie pozwolili mu odjechać, zabrali kluczyki i zawiadomili policję. Mieszkańcy jednego z bloków w miejscowości Sitno w powiecie sępoleńskim dokonali obywatelskiego zatrzymania i udaremnili jazdę samochodem kompletnie pijanemu kierowcy. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (7.08) wieczorem, kiedy to 23-latek z gminy Kamień Krajeński chciał odjechać sprzed jednego z bloków swoim volkswagenem golfem. Mieszkańcy zabrali mu jednak kluczyki i zawiadomili policję. Przybyli na miejsce mundurowi stwierdzili 2,7 promila alkoholu w organizmie kierowcy:
- Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia. Mundurowi ustalili, że mężczyznę jak pierwsza zauważyła jedna z mieszkanek, kiedy to 23-latek podjechał pod blok, a wychodząc z auta wzbudził w niej podejrzenie, że jest nietrzeźwy. Po chwili wrócił, wsiadł za kierownicę i chciał odjechać. Wtedy kobieta zaalarmowała sąsiadów i zabrali mu kluczyki.
Mówi Weekend FM oficer prasowy sępoleńskiej policji Małgorzata Warsińska. 23-latkowi grożą teraz dwa lata więzienia.















