Zwykłe porozumienie już nie wystarczy. Samorządy powiatu sępoleńskiego powołają stowarzyszenie, żeby skorzystać z przyznanych im środków unijnych. Chodzi o około 8 milionów euro z obecnego rozdania środków polityki terytorialnej, które trafią do pięciu samorządów powiatu sępoleńskiego. Do tej pory cztery gminy i powiat wydawały te pieniądze na mocy porozumienia popartego uchwałami rad gminy i powiatu. Teraz to nie wystarczy i trzeba powołać stowarzyszenie.
- Stąd taka decyzja kolegów samorządowców, żeby pozostało tak, jak było, żeby powiat był tym liderem, żeby przez powiat to wszystko przechodziło, żeby tutaj było biuro tego stowarzyszenia, żeby mieściło się tutaj w starostwie, stąd takie prace są czynione. Teraz po prostu spisujemy to na papier w formie statutu i będziemy chcieli to do końca wakacji sfinalizować.
Mówi Weekend FM starosta sępoleński Jarosław Tadych. Stowarzyszenie ma przejść proces rejestracji we wrześniu.















