Obydwie spółki będące własnością gminy Sępólno Krajeńskie odnotowały zysk za działalność w ubiegłym roku

130 tysięcy złotych - Zakład Gospodarki Komunalnej, 70 tysięcy złotych - Zakład Transportu i Usług - takie zyski za ubiegły rok wypracowały dwie miejskie spółki z Sępólna Krajeńskiego.

Obydwie spółki będące własnością gminy Sępólno Krajeńskie odnotowały zysk za działalność w ubiegłym roku

Ich właścicielem w 100 procentach jest gmina Sępólno Krajeńskie, dlatego burmistrz, jako przedstawiciel właściciela, udzielił prezesom spółek absolutorium za ubiegłoroczną działalność.

"Na szczególną uwagę zasługuje powolne wychodzenie na prostą Zakładu Transportu i Usług" - mówi Weekend FM burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski:

Można powiedzieć, że Zakład Transportu i Usług stanął już na nogi i jest prawidłowo prowadzony. Wypracowuje niewielki zysk. Jest to oczywiście też naszym życzeniem, żeby spółki działały na niewielkim zysku, w okolicy, powiedzmy zera, bo to są usługi komunalne i tutaj nie należy drenować kieszeni naszych mieszkańców, żeby jakieś duże zyski wypracowywać. 

Waldemar Stupałkowski

Kilka lat temu spółka zamykała rok stratą w wysokości 350 tysięcy złotych. Dziś ten bilans wynosi około 200 tysięcy.

Obydwie spółki będące własnością gminy Sępólno Krajeńskie odnotowały zysk za działalność w ubiegłym roku

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno