
- piątek, 1 lipca 2022 12:09
Chojnice
Jest areszt dla podejrzanego o zabójstwo, do którego w miniony weekend doszło w Brusach w powiecie chojnickim
Mateuszowi N. grozi kara długoletniego więzienia.
Wracamy do zabójstwa 66-letniego Gerarda K., do którego w miniony weekend doszło w Brusach w powiecie chojnickim. Podejrzany o zbrodnię 23-letni Mateusz N., który najpierw ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a potem został przez policję zatrzymany w pościgu, dziś (1.07) usłyszał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Szczegóły zna nasza reporterka Aneta Czupryniak:
- Jak poinformował mnie szef Prokuratury Rejonowej w Chojnicach Mirosław Orłowski, sąd zgodził się na wniosek śledczych i zastosował wobec Mateusza N. trzymiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyzna - dobrze już zresztą przedtem znany policji - w nocy z 24 na 25 czerwca miał - po wspólnej libacji - pokłócić się z pokrzywdzonym, pobić go, a na koniec udusić. Fakt uduszenia potwierdziły potem wyniki sekcji zwłok. Mateuszowi N. grozi kara długoletniego więzienia.
relacja
Więcej na ten temat:
- 2
- środa, 29 czerwca 2022 11:07
Chojnice
Zabójstwo 66-latka w Brusach, w powiecie chojnickim. Podejrzany zbiegł, ale został zatrzymany przez policję

- 10
- poniedziałek, 12 maja 2025 13:38
Gmina Czersk
Otwarcie biura zamiejscowego Wydziału Komunikacji i Transportu chojnickiego starostwa w Czersku (FOTO)
- poniedziałek, 12 maja 2025 12:14
Powiat chojnicki
"Zapowiedzi były inne". Radna Mirosława Dalecka pytała na sesji o projekt nowej siedziby chojnickiego WTZ
- poniedziałek, 12 maja 2025 11:31
Gmina Czersk
Gmina Czersk zawiesza organizację Święta Pstrąga w Wojtalu. To jedna z największych letnich imprez
- poniedziałek, 12 maja 2025 10:55
Chojnice
Zimny maj wydłuża sezon grzewczy. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Chojnicach ponownie włączy ogrzewanie
- poniedziałek, 12 maja 2025 9:26
Woj. pomorskie
Mamy najnowsze informacje w sprawie Via Pomeanii. Wojskowi rozważają dwie wersje przebiegu drogi (ROZMOWA)
- 90
- sobota, 10 maja 2025 19:37
Sport ◆ Chojnice
"Miałem siły, żeby mocno depnąć". Damian Rudnik i Anna Mrotek wygrali 41. edycję Chojnickich Biegów Strażackich (FOTO, WYNIKI)
- sobota, 10 maja 2025 15:41
Sport ◆ Chojnice
Piorunująca końcówka Chojniczanki w Puławach. Pokonała Wisłę 4:1. "Pokazali, że ta drużyna ma duży potencjał"
- 47
- sobota, 10 maja 2025 13:39
Gmina Chojnice
Druhowie z OSP w Ogorzelinach w gminie Chojnice świętowali w sobotę (10.05) stulecie powstania swojej jednostki (FOTO)
- 3
- sobota, 10 maja 2025 8:16
Chojnice
Zabójstwo Ernsta Wintera i antyżydowska psychoza w Chojnicach. W ratuszu dyskutowano o zbrodni sprzed 125 lat
- 3
- sobota, 10 maja 2025 8:15
Woj. pomorskie
Będzie dodatkowy sprzęt dla strażaków ochotników. Gminy z naszego regionu sięgnęły po pieniądze od marszałka
- piątek, 9 maja 2025 13:07
Gmina Czersk
Policjanci z Czerska zatrzymali 38-latka, który złamał zakaz prowadzenia. Miał też przy sobie narkotyki
- piątek, 9 maja 2025 11:43
Powiat chojnicki
Kryteria udzielania przez powiat chojnicki dotacji stowarzyszeniom do poprawki? Jedna z radnych uważa, że to konieczne
- piątek, 9 maja 2025 10:58
Gmina Czersk
Czerscy radni rozmawiali o wilkach. Nie udało się jednak uzgodnić treści apelu do ministerstwa środowiska
- 10
- piątek, 9 maja 2025 7:53
Chojnice
W chojnickim ratuszu zorganizowano spotkanie z okazji 80 rocznicy zakończenia II wojny światowej (FOTO)
- piątek, 9 maja 2025 7:52
Sport ◆ Chojnice
Ponad 300 zawodników wystartuje w Chojnickich Biegach Strażackich. W sobotę 41. edycja biegu na 10 km
- piątek, 9 maja 2025 7:08
Chojnice
Trwa renowacja fontanny na chojnickim rynku. To najbardziej kompleksowy remont od 24 lat
- piątek, 9 maja 2025 6:53
Gmina Chojnice
Jest zarząd, rada nadzorcza i statut. Odbyło się walne zgromadzenie założycieli Spółdzielni Energetycznej gminy Chojnice
- czwartek, 8 maja 2025 11:44
Powiat chojnicki
Aż sześciu poszukiwanych mężczyzn zatrzymali wczoraj (07.05) policjanci w powiecie chojnickim
- czwartek, 8 maja 2025 10:53
Chojnice
W chojnickim ratuszu dziś (8.05) dwa wydarzenia: w 80. rocznicę zakończenia wojny i z okazji promocji książki o zabójstwie Ernsta Wintera
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
11:10Wysoka frekwencja na kajakarskim Memoriale Ryszarda Jękota w Człuchowie (FOTO)
11:07Radunia Stężyca spadła z pomorskiej IV ligi. Kolejarz Chojnice może do niej dołączyć, bo znowu przegrał
10:06Regaty o Puchar Starosty Powiatu Chojnickiego zgromadziły 60 zawodników. Wiało tylko w sobotę (FOTO)
21:21Weronika Lizakowska pobiła w Człuchowie rekord życiowy w biegu na 1000 metrów. Do rekordu Polski jednak trochę zabrakło (FOTO)
19:37"Miałem siły, żeby mocno depnąć". Damian Rudnik i Anna Mrotek wygrali 41. edycję Chojnickich Biegów Strażackich (FOTO, WYNIKI)
Ostatnio dodane artykuły:
13:38Otwarcie biura zamiejscowego Wydziału Komunikacji i Transportu chojnickiego starostwa w Czersku (FOTO)
13:13Są wyniki budżetu obywatelskiego w Człuchowie. Pula będzie podzielona po równo między dwa projekty sportowe
12:14"Zapowiedzi były inne". Radna Mirosława Dalecka pytała na sesji o projekt nowej siedziby chojnickiego WTZ
11:31Gmina Czersk zawiesza organizację Święta Pstrąga w Wojtalu. To jedna z największych letnich imprez
11:16Po środkach odurzających "opiekował się" noworodkiem. Niebezpieczną sytuację przerwali policjanci
10:55Zimny maj wydłuża sezon grzewczy. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Chojnicach ponownie włączy ogrzewanie
10:47Ile będą kosztować poprawki i niezbędne przeróbki w części hotelowej bytowskiego zamku?
10:06Pijany kierowca motoroweru spowodował kolizję w powiecie kościerskim
9:26Mamy najnowsze informacje w sprawie Via Pomeanii. Wojskowi rozważają dwie wersje przebiegu drogi (ROZMOWA)
7:38Słabo z segregacją śmieci w gminie Tuchola. Samorząd nie osiągnął obowiązujących wskaźników