Czterej mężczyźni z powiatu kościerskiego odpowiedzą przed sądem za kradzieże samochodów dokonywane na terenie powiatu bytowskiego. Dwaj z nich wpadli, kiedy próbowali ukryć skradzione auta w lesie:
- Natychmiastowe działania bytowskich kryminalnych naprowadziły już po kilku godzinach na ślad samochodów w powiecie kościerskim. Tam na terenie leśnym odnaleźli ukryte pod gałęziami ukradzione busy. Na miejscu kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 32 lat. Obaj to mieszkańcy powiatu kościerskiego. Do działań przyłączyli się również funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Dzięki ich wsparciu jeszcze tego samego dnia zostało zatrzymanych dwóch kolejnych sprawców kradzieży. To 37-letni mieszkańcy powiatu kościerskiego.
Mówi Weekend FM rzecznik prasowy bytowskiej policji Dawid Łaszcz. Złodziejom grozi do 10 lat więzienia.
Skradzione pojazdy niebawem mają wrócić do właścicieli.
Zobacz nagranie udostępnione przez bytowską policję:

















