W Wituni, w gminie Więcbork, odbędzie się dziś (19.06) tradycyjny turniej sołectw. Impreza powraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Jak na razie konkurencje trzymane są w tajemnicy, ale zmagania w poprzednich latach polegające na nartach sołtysa, puzzlach kartonowych czy przetaczaniu opony od traktora były bardzo widowiskowe.
Władze Więcborka liczą na to, że tym razem będzie tak samo.
- Turniej będzie odbywał się w Wituni, ponieważ poprzedni turniej, który odbywał się w Suchorączku, właśnie odbywał się w Wituni i to oni podjęli się organizacji następnego turnieju. Będzie 7 konkurencji, mamy w tej chwili zgłoszone 13 sołectw. Jestem przekonany, że będzie ciekawie, wesoło, a na pewno integracja będzie przebiegała równie sprawnie.
Mówi Weekend FM burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski. Turniej rozpocznie się o godzinie 14.00.















