
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoOstrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje dla powiatów chojnickiego, człuchowskiego, bytowskiego, kościerskiego, tucholskiego i sępoleńskiego.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek 9 czerwca ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem m.in. dla województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, w tym dla wszystkich powiatów w naszym regionie.
Burze z gradem - ostrzeżenie 1. stopnia
W powiatach chojnickim, człuchowskim, bytowskim, kościerskim, sępoleńskim i tucholskim prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.
Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek 9 czerwca od godziny 14:00 do godz. 22:00.
źródło: IMGW-PIB, Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, RCB, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chojnicach

Słuchaj w: