
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij okno" Będziemy przekonywać, dlaczego ta przyroda jest taka ważna" - mówią organizatorzy.
"Chojnice dla Ziemi" - to hasło Festynu Przyrodniczo-Ekologicznego, który w najbliższą (11.06.) sobotę odbędzie się w chojnickim Parku Tysiąclecia. Jak mówią organizatorzy, będzie to jedną z największych imprez edukacyjno-rekreacyjnych w naszej części kraju. W sobotę na terenie niemal całego Parku Tysiąclecia rozstawione zostaną 43 stoiska wystawców i edukatorów:
- Proponujemy prezentacje form ochrony przyrody, wystawy "Polskie Parki Narodowe", będzie strefa zabaw dla dzieci, wystawy przyrodnicze i tematyczne, pokazy nowości technologicznych, strefa zwierząt - alpaki, konie, psy, koty, gołębie, kiermasz kwiatowy, zajęcia edukacyjne ze studentami szkół wyższych, konkursy dla dzieci i dorosłych, gry i zabawy terenowe, profilaktyka zdrowia, badania, kiermasz różnorodności.
Józef Kołak
Wylicza dzisiejszy gość Weekend FM, jeden z organizatorów festynu, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Chojnicach Józef Kołak. Ważnym elementem wydarzenia będzie także punkt krwiodawstwa w mobilnym puncie zlokalizowanym na parkingu od strony ulicy Parkowej:
- Chcielibyśmy przeprosić mieszkańców, ale też prosić o wyrozumiałość. Parking przy ul. Brzozowej - chcielibyśmy go zamknąć na 1 dobę, od dziesiątego od godz. 16:00 do jedenastego do godz. 16:00, ponieważ w tym miejscu odbędzie się pokaz nowych technologii, będą różne atrakcje, m.in. Enea przyjedzie do nas aż z trzema pojazdami, będzie można zobaczyć, jak pojazdy energetyczne są zbudowane, w co są wyposażone, będą też wodociągi.
Jacek Hałuszkiewicz
Mówi Weekend FM koordynator festynu "Chojnice dla Ziemi" Jacek Hałuszkiewicz. W tej części parku spotkać będzie można również stanowisko Wód Polskich. Podczas festynu nie zabraknie edukacyjnych gier i zabaw dla dzieci oraz dorosłych, strefy relaksu oraz gastronomicznej. Impreza potrwa od 9:00 do 16:00.
Z Józefem Kołakiem i Jackiem Hałuszkiewiczem na temat sobotniego festynu rozmawiał Darek Żuchowicz:
Rozmowa z Józefem Kołakiem i Jackiem Hałuszkiewiczem
Słuchaj w: