W Senacie powstał zespół ds. Prawa energetycznego, który ma przygotować nowe przepisy dotyczące transformacji elektrycznej i tak zwanego elektroprosumeryzmu. Zespołem kieruje senator z naszego okręgu Stanisław Lamczyk, który ostatnio odwiedza samorządy w regionie i przybliża założenia projektowanej ustawy.
Czym jest elektroprosumeryzm i dlaczego potrzebujemy nowej ustawy? O to pytał senatora Arek Jażdżejewski.















