
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoZwiedzanie będzie bezpłatne.
Wystawa niezwykłych sukien ślubnych, zwiedzanie ekspozycji stałych i czasowych, a także przejażdżki koleją lilipucią, drezyną czy zabytkowymi autami. Tak zapowiada się Europejska Noc Muzeów w Kościerzynie. Placówki muzealne na terenie miasta zapraszają dziś (14.05 ) na bezpłatne zwiedzanie swoich ekspozycji.
- Przede wszystkim zapraszam do kościerskiego ratusza, gdzie nastąpi otwarcie wystawy sukien ślubnych - mówi Weekend FM dyrektor Muzeum Ziemi Kościerskiej Krzysztof Jażdżewski:
- O 18:00 otwarcie wystawy czasowej sukien ślubnych, "Awangarda kociewska w projektach Kamili Froelke", bardzo ciekawa postać, która wprowadza akcenty regionalne do sukien ślubnych. Wielokrotnie ta pani już gościła w telewizji, zapraszam na to otwarcie, myślę, że będzie to przyjemne spotkanie.
Krzysztof Jażdżewski
Na godz. 18.00 atrakcje zaplanowano także w Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Te rozpoczną się quizem dla dzieci, ale w programie także spotkanie z twórcą Muzeum Akordeonu - Pawłem Nowakiem, koncert i prezentacja instrumentów. Sporo będzie działo się także w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, dokąd będzie można sprzed ratusza dotrzeć zabytkowymi autami:
- W Muzeum Kolejnictwa zwiedzanie ekspozycji stałej, przejażdżki drezyną ręczną, koleją lilipucią w nocnej scenerii i projekcja filmu "Człowiek na torze" z 1957 r. wewnątrz hali parowozowni, pokazanie działania kolei magnetycznej, ruchoma makieta.
Krzysztof Jażdżewski

Słuchaj w: