Biało czerwona flaga zawisła na pomniku radzieckich wyzwolicieli ziemi bytowskiej z lat 40tych ubiegłego wieku.
Znalazła się tu w proteście przeciwko agresji Rosji na Ukrainę, ale też z powodów osobistych.
O szczegóły dopytał reporter Weekend FM Marcin Pacyno:
- Flagę powiesił mieszkaniec Bytowa, który chce zostać anonimowy. Jak powiedział mi w rozmowie, powiesił ją ze względu na trwającą obecnie sytuację, ale też i kontrowersyjne wyzwolenie Polski przez Rosjan w latach czterdziestych. Sam podkreśla, że jest w tym również wątek osobisty, jego dziadka zamordowali właśnie Rosjanie.
Na razie nikt nie zamierza zdejmować flagi z obelisku, gdyż nie jest to ani dewastacja, ani zbezczeszczenie pomnika. Monument, dla wielu osób szczególnie dziś kontrowersyjny, stoi przy bytowskim zamku.















